SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Milano’da Tam İhtiyaca Göre Taşlama Konseptleri

JUNKER Grubu bünyesine yeni katılan ZEMA ile Milano’da düzenlenen EMO Fuarı’nda Avrupa’da ilk kez birlikte görücüye çıktı. Bir kez daha anlaşıldı ki: Şirketler grubu müşterileriyle birlikte sürdürdüğü diyalog sayesinde çok karmaşık da olsa her iş parçası için tam ihtiyaca göre taşlama konseptleri geliştirmektedir.

 

ZEMA’nın silindirik taşlama makinesi Numerika GH 1000 büyük ilgi topladı. Brezilyalı taşlama makinesi üreticisi Mart ayında JUNKER Grubu’na katıldı. Fuar ziyaretçileri ince düşünülmüş makine konseptinden çok etkilendiler ve şu tespitte bulundular: ZEMA Avrupalı üreticilerle aynı seviyede. Özellikle sağlam işleme, Fanuc veya Siemens kontrollü kolay kullanım ve komponent seçimi özellikleri beğenildi. Bu konuda ZEMA dünya çapında ünlü tedarikçilerle birlikte çalışmaktadır.

 

Vidalı mil somunlarının dişlerinin taşlanmasında kullanılan JUNKER JUMAT 1S makinesinde yeni geliştirilen bir iş parçası mengenesi tanıtıldı. Karşılıklı iki bağlama aparatı ile ek süreleri belirgin şekilde azaltmaktadır: Bir yanda taşlama yapılırken diğer taraftan sökme ve takma, bağlama ve konumlandırma işlemi yapılır. Tek ek süre: 3 saniyeden kısa sürede 180 derece çevirmek. Özellikle İtalyan müşterilerden Lean Selection speed konusunda çok talep geldi. Silindirik taşlama makinesinin hareketli iş mili mengenesine (B aksı), dalma veya QUICKPOINT taşlama yöntemiyle çalışan bir veya iki yüksek performans mili monte edilir. Bu esneklik sayesinde daha küçük işletmeler için birebirdir.
 
LTA Lufttechnik firması filtreleme çözümlerini Salon 11’de bulunan kendi standında tanıttı. Modüler yapıya sahip ve birden fazla takım tezgahının grup ve merkezi beslemesine uygun olan elektro-statik yağ ve emülsiyon buharı filtreleri büyük ilgi gördü.
 
Sonuç olarak JUNKER Grubu bu yılki EMO’dan memnun: Anlaşmalar yapıldı, var olan müşteri ilişkileri tazelendi ve geleceğe işaret eden yeni ilişkiler kuruldu, İtalya pazarı için yeni satış mühendisleri bulma konusunda gelişme kaydedildi.
 
Paylaş Tweet
1285 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM