SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
TEKİŞ, Kalıp Seti Üretim Kapasitesini İki Yeni Makine ile Artırdı
 
TEKİŞ, kalıp seti üretim kapasitesini, iki yeni makine yatırımı ile 2.200mm x 3.200 mm - 30 Ton olarak artırdı.
 
 
Enjeksiyon, basınçlı döküm, sac şekillendirme, form kalıpları konusunda her türlü kalıp için kalıp setleri imalatı yapan firma, böylelikle Türk sanayinde yapılan daha büyük ebatlı kalıplar için 
 
et ve özel plaka işçiliği yapabilecek.  Firma yetkilisi Gökşen Koçak; “En büyük amacımız kendi marketimizin gereksinimlerini karşılamak Türk sanayicisine fayda yaratmak bunun yanı sıra Almanya,  Avrupa’ da daha birçok ülkede ve ABD’de müşterilerimiz var. Bunların dışında da İran ve İsrail de ihracat yaptığımız ülkeler arasında. “Bu yatırımla müşterilerilerimizin  geniş talep yelpazesini eksiksiz olarak sağlayabiliyoruz. İlgili yeni kapasite artışı hem bize hem de müşterilerimize büyük güven ve  keyif veriyor.” dedi.
 
Özel amaçlı makine ve  ekipman üretim kabiliyeti  ile makine ve imalat sektöründeki tüm gelişme ve  yenilikleri  müşterilerine en etkin sunan firmalardan biri olan TEKİŞ , yenilikçi çözümleri ile daima fayda yaratmayı ilke edinmektedir. 2014 Kasım ayında faaliyete geçmiş olan  5 Eksen CNC işlem tezgahını da aktif olarak projelerinde kullanan firma, global pazardaki talepleri gözlemleyerek ülkemizdeki  üretim kapasitesini artırarak genel anlamda Türkiye kalıpçılık sektörüne katkıda bulunmaktadır.
 
1972 yılında İstanbul’da kurulan TEKİŞ, başta otomotiv sanayi olmak üzere, beyaz eşya, ısıtma, soğutma, elektrik ve havacılık sektörlerine yönelik üretim yapmaktadır. TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi içerisinde 5.000 metrekaresi kapalı, toplam 15.000 metre2 alan üzerine kurulu olan firma, modern üretim tesislerinde kalıp setleri, progresif sac kalıpları, ısıtma-soğutma, otomotiv sektörüne yönelik bakır, alüminyum ve paslanmaz çelik boru mamulleri üretimi, özel amaçlı makine ve ekipman üretimi yapmaktadır. 2009 yılında ihracat oranı %10 olan firmanın ihracat oranı, %60’ı geçmiştir.
 

 

 

Paylaş Tweet
1631 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM