SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Remzi Sakaoğlu Bilim ve Sanat Merkezi’nde Bilim Fuarı Düzenlendi

 

30-31 Mayıs 2016 tarihlerinde Remzi Sakaoğlu Bilim ve Sanat Merkezinde görkemli bir bilim fuarı düzenledi. 65 projeden oluşan bilim fuarı fen bilimleri ve sosyal bilimler alanlarındaki bilimsel çalışmalarla olduğu gibi müzik ve resim alanlarındaki sanatsal çalışmalarla da göz doldurdu.

 

Erzurum Remzi Sakaoğlu Bilim ve Sanat Merkezi TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına 25 proje ile katılmak üzere 2016 yılında müracaatını yaptı. Dört aylık kısa bir sürede öğretmen, öğrenci ve velilerin işbirliği ile 65 proje hazırlayarak 30-31 Mayıs 2016 tarihlerinde Remzi Sakaoğlu Bilim ve Sanat Merkezinde görkemli bir bilim fuarı düzenledi. 65 projeden oluşan bilim fuarı fen bilimleri ve sosyal bilimler alanlarındaki bilimsel çalışmalarla olduğu gibi müzik ve resim alanlarındaki sanatsal çalışmalarla da göz doldurdu.

 

Remzi Sakaoğlu Bilim ve Sanat Merkezince ilk defa düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının açılışı Erzurum Vali Yardımcısı Haktan GÖKÇEKUYU,  Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp TAVLAŞOĞLU, Palandöken Kaymakamı Gürbüz KARAKUŞ ile merkezin yapımını üstlenerek Erzurum’a çok özel bir bilim merkezi kazandıran hayırsever işadamı Remzi SAKAOĞLU ve ilimizdeki çok sayıda eğitimcinin katılımıyla açılış gerçekleştirildi.

 

Erzurum’da ilk defa ilk ve orta öğretim öğrencileri tarafından bu kapsamda bir bilim fuarı düzenlendi. Öğrenciler  büyük bir heyecanla projelerini konuklara tanıttılar. Açılışa katılan yetkililer ve hayırsever işadamı Remzi SAKAOĞLU merkezde çalışan öğrenci ve öğretmenlerin bu heyecanından çok etkilendiler. Hayırsever işadamı oğlu, kızı ve yakın dostları ile açılışa katıldı.
 
Bilim fuarında fen ve teknoloji alanında ilginç deneyler vardı. Bu deneysel gösteriler fuar süresince Erzurum’daki ilk ve orta öğretim öğrencilerinden merkezi ziyaret edenler tarafından ilgiyle karşılandı. Ayrıca yazılımları öğrenciler tarafından gerçekleştirilen robot gösterileri fuara çok farklı bir renk kattı. Ziyaretçiler tarafından robot gösterileri çok büyük ilgi gördü. Bu nedenle iki gün olan fuar süresi talepler doğrultusunda hafta boyunca sürdürüldü.
 
 

 

Paylaş Tweet
2343 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM