SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Penta Teknoloji, Sayısal Grafik A.Ş.’yi bünyesine katarak daha da güçleniyor

Katma değerli dağıtıcılığa yatırım yapma stratejisi doğrultusunda attığı önemli adımlarına devam eden PENTA TEKNOLOJİ; 1992 yılından bu yana Autodesk’in Türkiye’deki Katma Değerli Yetkili Dağıtıcılığı’nı sürdüren SAYISAL GRAFİK A.Ş.’nin hisselerini satın aldı.

 

25 yıllık deneyimiyle bilişim sektörünün lider teknoloji dağıtıcılarından PENTA ve 23 yıldır bilgisayar destekli tasarım ve mühendislik çözümleri sunan SAYISAL GRAFİK bir araya gelerek, katma değerli çözüm sunma ve iş ortağı ağını geliştirme adına önemli bir güç birliği yaptı. 

 
Pazarda en zengin ürün tedarik eden firma olma hedefi yolunda hızla ilerleyen PENTA, satın alma sonrasında Autodesk’in Türkiye’deki tek Yetkili Dağıtıcısı oldu.
 
PENTA yeni yapıyla imalat, yapı tasarımı, inşaat, altyapı, haritacılık, ürün tasarımı, medya ve eğlence sektörleri ile bu sektörlere hizmet sunan iş ortaklarına bilgisayar destekli tasarım konusunda baştan sona eksiksiz bir çözüm yelpazesi sunuyor.PENTA Satış & Pazarlama Direktörü Necmi ÖN bu satın alma ile ilgili olarak “İş ortaklarıyla çözüm odaklı iş birliği yaratma felsefesiyle hareket eden PENTA ve SAYISAL GRAFİK’in birleşmesi hem sektörümüz hem de iş ortaklarımız adına çok önemli bir kazanımdır. Autodesk uçtan uca sektörel çözümler sunma hedefimizde bize çarpan etkisiyle katkıda bulunacaktır. 
 
Autodesk ürün ailesinin tüm bileşenleriyle tedarik zincirimizdeki yerini almasıyla, iş ortaklarımıza çok büyük iş fırsatları yaratacağımıza yürekten inanmaktayız. Paydaşlarına katma değer yaratmak PENTA için hayati önem taşımaktadır. 
 
Bu nedenle çok geniş kapsamlı demoların gerçekleştirilebileceği demo merkezi altyapısı, presales ekibi, PoC desteği gibi katkıları Autodesk çözümleri için de arttırarak sürdüreceğiz. Yeni oluşumun herkes için hayırlı olmasını dilerim.” dedi. 
 
SAYISAL GRAFİK Kurucu Ortağı ve Satış Müdürü Arda SERİM, satın alma ile ilgili görüşlerini “SAYISAL GRAFİK olarak, 23 yıllık bilgi birikimi ve deneyimimizi PENTA’nın gücü ile birleştirerek, Türkiye’nin bir numaralı bilgisayar destekli tasarım çözümü sağlayıcısı olmaya PENTA çatısı altında güçlenerek devam edeceğiz. Tüm pazarlama ve satış ekibimiz ile yeni yapı içinde çok daha verimli çalışarak, hem iş ortaklarımıza, hem de son kullanıcılara daha fazla hizmet sağlıyor olacağız. Hedefimiz, Autodesk çözümleri açısından Türkiye’de sağlıklı ve sürdürülebilir büyümeyi devam ettirmek için, pazarı büyütmek ve pazar payını artırmak.
 
Her iki şirketin nitelikli ve yetenekli iş gücü ile Türkiye’de tasarım ve çizim sektörlerine sunulan Autodesk çözümlerini bir sonraki aşamaya taşıyacağımıza inancımız tamdır” diye belirtti.
 
Autodesk Türkiye Ülke Lideri Murat TÜZÜM, satın almaya ilişkin “Türkiye'deki en köklü iş ortağımız olan SAYISAL GRAFİK’in tüm birikiminin PENTA'ya aktarılmasını olumlu buluyoruz. Yeni yapılanma sonrasında tek dağıtıcımız olan PENTA'nın, stratejik konumu ile Autodesk yetkili satıcılarına daha fazla değer sunacağını umuyor, geniş ailemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
 
Paylaş Tweet Paylaş
5160 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM