SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Sarıgözoğlu’na Ford’dan Q1 Sertifikası

Sarıgözoğlu  Bursa Fabrikası da , Ford’un Saygın Kalite Ödülü olan Q1 sertifikasına layık görüldü. 

 

Sarıgözoğlu Bursa Pres Metal Fabrikası, yüksek kaliteli üretim ve müşteri memnuniyetinde mükemmelliğin dünya standartlarında karşılığı olan Ford Q1 sertifikasının sahibi oldu. Bu konuda 1 Kasım Perşembe günü Sarıgözoğlu Bursa fabrika lokasyonunda Ford Otomotiv Sanayi Satınalma Direktörü Murat Senir, Ford Otosan STA Kıdemli Müdürü Fatih Aydoğdu, Sarıgözoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sarıgözoğlu, Başkan Yardımcısı Levent Sarıgözoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi İpek Sarıgözoğlu ve Ticaret Müdürü Hanife İpek’in yanı sıra fabrika çalışanlarının katılımıyla tören düzenlendi.

 

Önemli parametreler inceleniyor
Sarıgözoğlu Bursa Metal Pres fabrikasının, Ford Motor Company’nin tüm dünyadaki üretim tesisleri için potansiyel tedarikçisi olduğu anlamına gelen Ford Q1 sertifikası; üretim, tedarik zinciri, insan kaynakları, lojistik, proje ve kalite süreçlerinin yönetimi ve yeterliliği gibi önemli konulara odaklanıyor. Bu alanlarda uzun süre boyunca ortalamanın üzerinde çıktılara sahip olan ve proses işleyiş uygunluğu onaylanan Sarıgözoğlu Bursa Pres Metal Fabrikası, Ford’un İnönü’deki kamyon, Gölcük Otosan , Yeniköy ve ABD, Rusya fabrikalarına preslenmiş ve kaynaklanmış sac parça üretimi gerçekleştiriyor. 

 

Törende, Ford Q1 sertifikası Ford Otomotiv Sanayi AŞ Satınalma Direktörü Murat Senir tarafından Mustafa ve Levent Sarıgözoğlu’na takdim edildi. 

 

Öte yandan, Sarıgözoğlu’nun Manisa’daki Pres Metal Fabrikası da daha 2005 yılında Ford Q1 sertifikası almıştı.

 

Ödül töreni esnasında yaşanan en önemli sürpriz ise Ford Otosan’ın yeni kamyonu F-MAX oldu. “Yılın Uluslararası  Kamyon Ödülü, sahibi kamyon, tören esnasında fabrika alanına getirilerek renkli dakikalar yaşandı.”

Paylaş Tweet
1035 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM