SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Sınter Alaşımların ve Dökme Demirin Tornalanması İçinMb4120 Cbn Kesici Uç Serisi

Sinterlenmiş alaşımların ve dökme demirin yüksek verimle tornalanması için Mitsubishi Materials’ın ilk önerisi yeni MB4120 kalitesidir. Mevcut MB4020 ve MB730 kalitelerini tamamlamak için üretilen kesici uç, müşterilerin talep ettiği performansı sunmak üzere CBN partikül teknolojisindeki son gelişmelerinyesinde barındırmaktadır.

 

MB4120, otomotiv parçalarının tornalanmasında sürekli kesmeye ve darbeli işlemeye en uygun CBN kalite seçeneğidir. Sinterlenmiş alaşımdan üretilen valf ve yağ pompası gibi parçalar bu yeni kalite kullanılarak etkin bir şekilde işlenebilir. Bu ideal seçenek, MB4120’de kullanılan ince CBN partiküllerinin verimli ve güçlü bir şekilde birbirine bağlanmasını sağlayan, yeni geliştirilmiş özel bağlayıcı ve partikül aktif sinterleme yöntemi sayesinde mümkün olmuştur.

 

Üretim işleminde kullanılan ince CBN partiküller ekstra kenar sağlamlığı sunmakla birlikte darbeli kesme sırasında bile istikrarlı performans elde edilmesine izin verir. Ayrıca, yeni en iyi sinterleme prosesi, CBN partikülleri arasındaki bağı kuvvetlendirerek hem kırılma hem de aşınma direncinin artmasını sağlar. Yüksek mukavemetli sinterlenmiş alaşımların ağır darbeli yüzeylerinin işlenmesinde daha iyi kırılma direnci özellikleri sayesinde, geleneksel CBNkalitelerine göre takım ömrünü iki katına çıkarmıştır.

 

Geleneksel ürünlere kıyasla daha yüksek CBN içeriği, iş parçasının kesici kenara yapışmasını azaltan kimyasal denge sağlar. Bu, tutarlı parça boyutsal doğruluk istikrarı verir ve finiş yüzey kalitesinin daha uzun sürelerle gerekli seviyede kalmasını sağlar.

 

Tüm uygulama çeşitlerini kapsayacak çok çeşitli kenar honlama tipleri mevcuttur. SF tip, kesme direnci ve çapakta azalmaya yol açan keskin kenar özelliklerinden dolayı ilk tavsiyedir. 4 farklı honlama tipi vardır: SE yuvarlak bir kenara sahipken FS, GS ve TS pahlı kenarlara sahiptir, hepsi artan bir şekilde daha güçlü geometrilere sahiptir.

 

Tümü geniş bir ölçü ve köşe radyusu yelpazesi ile sunulan MB4120 serisi, geniş bir uygulama aralığında hem negatif hem de pozitif, ekonomik çok köşeli ISO geometrilerine sahiptir.

www.mmc-hardmetal.com

 

 

Paylaş Tweet
657 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM