SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Büyük Hacimli Kalıplarda İşlem Hızı, Temiz Yüzey Kalitesini “PROMPT EDM” İle Yakaladık

Uluslararası Kalıp Üretiminde başarıya ulaşmış Omega Kalıp firmasından Ali ASLAN ve Güvenal Makina firmasından Tufan KAYA ile birlikte kalıp üretiminde önemli olan dalma erozyon makinasında geniş satıh işleyebilen Prompt EDM makinasının Omega Kalıp firmasına kattığı başarıyı konuştuk.

 

Tufan KAYA / Güvenal Makina
10 senedir Güvenal Makinede pazarlama müdürlüğü yapmaktayım, Güvenal Makine firması bir GÜVENAL GROUP kuruluşudur. 15 yıldır talaşlı imalat üzerine takım tezgahlarının ithalatını yapmaktadır. PROMPT ve BEST (Taiwan) marka dalma erozyonlar, KİNG ve EKOKİNG (Taiwan) CNC işleme merkezleri, MADAR (İtaly) üniversal ve CNC tornalar. KİNG ve EKOKİNG (Taiwan) Kalıpçı frezeler. SUNNY (Taiwan) satıh taşlamalar. EASSON ve FAGOR (İspanya) Dijital okuyucu Sistemlerin satış ve servisini yapmaktadır. Bayrampaşa Abdi ipekçi’ deki showroomumuz ve İkitelli demirciler sitesindeki merkez binamız ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

 

Güvenal Makina olarak, uygun fiyat ve esnek ödeme koşulları ile yıl içinde yaptığımız kampanyalarla imalat sektöründeki müşterilerimizi desteklemeye devam etmekteyiz. Mühendis kadromuz ile yaptığımız yurtdışı gezilerimizde, kaliteyi ön plana çıkaran firmalar ile çalışmaya özen gösteriyoruz. AR-GE bizim mesleğimizin en önemli noktasıdır. Güvenal Group’ un piyasadaki 35 yıllık geçmişi sayesinde 35 yıllıkta AR-GE deneyimine sahibiz. Bu deneyim Türkiye piyasasını iyi analiz edebilmemizi sağlamaktadır. Bu sayede Türk kullanıcısına uygun, doğru makineyi seçebilmek konusunda başarılıyız. Bu detayların hepsini birleştirince ortaya çıkan sonuç kalitedir ve kaliteli ürünü uygun fiyat ile satabilirseniz; başarı kaçınılmaz sonuçtur.
 
Bu başarıyı oluşturan bir diğer öğe ise geri hizmettir, bu bilgi ve tecrübe ile donatılmış servis ekibimiz sayesinde hizmet kalitemizi çok iyi konuma getirdik.M Prompt firması; 300*400mm eksen hareketinden başlayarak, 3000*2000mm’ye kadar dalma erozyon makinelerini standart imalat olarak üretmektedir. AC servo kontrolü sayesinde hızlı kafa hareketine sahiptir, asgari eletkrod aşınması, azami kesim hızı ve microfinish özelliği sayesinde ayna yüzey elde edebilmektedir.
Dalma erozyon makineleri mekanik takım tezgahları içinde en komplike makinelerdir, ciddi teknik bilgi gerektirir. Firmamız iki farklı marka dalma erozyonu kullanıcının hizmetine sunarak çok zor bir görevi üstlenmektedir. Prompt firmasının Türkiye’de 100 kadar çeşitli ebatlarda erozyon makinesi çalışmaktadır ve birçok farklı ölçülerdeki erozyon makinesini stoktan hızlı teslimat ile müşterilerimize sunabilmekteyiz.
 

 
Ali ASLAN / Omega Kalıp
1965 yılı GÖLCÜK/KOCAELİ doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım.1980’li yıllardaki ülkemizin karmaşasından dolayı okul hayatıma henüz lise 1. sınıfta iken son vermek durumunda kalıp çalışma hayatına başladım. Çalışmaya başladığım firma bağlama fikstürleri, sac kesme ve sıvama kalıpları imalatı yapıyordu. Sonraki yıllarda plastik enjeksiyon kalıpları ve son olarak da Aluminyum enjeksiyon kalıpları imalatı yapmaya devam etti. İlk çalışmaya başladığım firmadaki istikrarlı tutumum bana firmanın sahibi olmayı ve bugünlere kadar taşımayı nasip etti. Bu gün Alüminyum enjeksiyon döküm kalıbı, işleme fikstürleri imalatı, Seri parça işleme ve montaj bölümümüzde 65 kişilik Yönetim, Kalite, Teknik, ve Operatör ekibimizle İstanbul  Tuzla  Deri  Organize  Sanayi  Bölgesinde  2.800m2  üretim yapmaktayız. 35 yıllık kalıpçılık ve seri imalat tecrübeli yönetici, ve tecrübeli teknik ekip ve kalifiye yardımcı  personelimizle kalite üreterek müşterilerimize hizmet vermekteyiz.
 
 
Firmamız Otomotiv, Elektrik, Elektronik, Beyaz eşya başta olmak üzere ihtiyaç halindeki tüm sektörlere Aluminyum    enjeksiyon kalıpları üretmektedir. Fabrikamızda kalıp üretimi dışında dış tedarik olarak Aluminyum döküm, bünyemizde alüminyumdan üretilmiş parçaların yüzey işlemleri ve seri imalat işlemeleri yapılmaktadır. 
                                                                    
İmal ettiğimiz kalıpların %80 kısmı yurt dışı müşterilerimize olmasına rağmen döküm ve seri imalat işlemeleri tarafımızdan yapıldığı için yurt dışına kalıp çıkışımız yoktur. Omega Kalıpçılık, Mühendislik çalışması ile başlayıp ürün sevkine kadar devam eden proseslerde uzman kadrosu ile yetkin bir yapıya sahiptir. Doğru sonuca ulaşmak doğru hesaplama gerektirir. Bizim için bir proje teklif aşamasında başlar. Müşteri beklentisinin aşılmasını hedefleyen, ekip çalışmasını destekleyen ve tüm süreçlerin gözden geçirilmesini sağlayan felsefemizle Toplam Kalite yönetimimiz üst seviyededir. Unutulmamalıdır ki sorunsuz üretimin doğru kalıplama gerektirir. Doğru kalıpla çalışmanın emeğinize değer katar. Bilgi birikimi ve doğru teknoloji seri imalatta küresel olarak rekabet edebilme özelliğidir. Omega Kalıpçılık, kurumsal eğitim ve teknolojiye yaptığı sürekli yatırımlar sayesinde ekipmanlarda ve süreçlerde de son gelişmelere ayak uydurmuştur. Günümüzün teknolojisinde görsellik daha da önem kazanmıştır. Detaylı ve üst seviyede beklentileri karşılamak, iş gereksinimlerini dikkate almak işimize gösterdiğimiz özenin yansımasıdır.
 
Yönetimimizin yaptığı sürekli yatırımlar sayesinde ekipmanlarda ve süreçlerde de son gelişmelere ayak uydurduk. Bu sayede yurt içi  ve yurt  dışı  müşterilere sunduğumuz mükemmele  yakın  hizmet  ve  bu hizmetin  devamlılığı,  sorumluluk   anlayışımızı ve cevap verme yeteneğimizi göstermektedir. Ürün kalitesine doğrudan değer katan çözümler sağlayarak ve zamanında teslimatla, profesyonel müşteri hizmeti vermekteyiz. Kalite yönetim sistemini, üretimi ve hizmeti sürekli geliştirerek müşteri memnuniyetini artırmaktayız. Hedefimiz her zaman müşterilerimizin detaylı ve üst seviyede beklentilerini karşılamak, iş gereksinimlerini dikkate almaktır.
 
 
 
 
 
1980’li yıllarda Türkiye’de de üretimine başlanan ve yaygınlaşmaya başlayan elektroerozyon teknolojisinin bugünlerde tüm dünyada geldiği nokta oldukça sevindiricidir. Yönetimimizin yaptığı sürekli iyileştirme, geliştirme ve yeni teknolojilere ayak uydurma yeteneği bizi Prompt EDM makinasını almaya  yöneltmiş ve memnun bırakmıştır. Hazne tank hacmi, hareket mesafesi, amper gücü ve yüzey kalitesi sayesinde Prompt EDM makinasından oldukça memnunuz. Diğer makinelerimizdeki işlem hızımızı neredeyse ikiye katlamış durumdayız.
 
Ayrıca ulaşabildiğimiz en temiz yüzey kalitesi sayesinde erozyon sonrasındaki kalıp parlatma işimizin zamanı da oldukça kısalmıştır. Erozyon küçüklüğünden dolayı özellikle elektrik motor gövdesi kalıpları yapımında daha büyük işlere maalesef giremiyor ve büyük hacimli işleri alamıyorduk. Ülkemizde çok az sayıda bulunan 1200x700 ebatlarında Prompt EDM sayesinde artık daha büyük hacimli işlere de girebiliyoruz. Makine alımı ve teknik destek ve servis hizmetleri konusunda GÜVENAL MAKİNA'nın beceri ve yardımlarını unutmamız mümkün değil. Sayın TUFAN Bey'e ve tüm GÜVENAL ekibine minnet ve teşekkürlerimi sunarım.

 

Paylaş Tweet
1978 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM