SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Junker Grubu, EMO’da Yeni Taşlama Teknolojileri Gösterecek

 
Avrupa’da ilk: ZEMA taşlama makineleri
 
ZEMA firmasının JUNKER Grubu tarafından Mart ayında satın alınması taşlama branşında büyük bir etki yarattı. Milano’da 5 ila 10 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenlenecek EMO’da taşlama makinesi üreticileri Avrupa’da ilk kez birlikte görücüye çıkacak: ZEMA şaft işleme için bir silindirik taşlama makinesi takdim edecek ve JUNKER 14. salon N06 nolu fuar standında aynı anda üç taşlama makinesi gösterecek: rulman bilyelerinin, takımların ve bilyeli vidalı somunların iç dişlerinin taşlanması için.
 
Bilyeli vidalı somunların iç dişlerinin taşlanması
 
JUNKER, taşlama uzmanı olan uzunlamasına ve radyal konumlandırıcıyı yükleme portalına entegre ederek JUMAT 1S/30 KGi ek sürelerini büyük bir oranda kısalttı. Bu sayede taşlama makinesi, düşük yer ihtiyacı ve kısa takt süresiyle birlikte bilyeli vidalı somunların iç dişlerinde yüksek bir yüzey kalitesi sağlar.
 
Rulman bilyelerinin puntasız dalma taşlamayla işlenmesi
 
Puntasız silindirik taşlama makinesi JUPITER 125 rulman bilyesi gibi silindirik parçaları mükemmel dairesellikte, uygulamaya göre korund veya CBN ile taşlamaktadır. Puntasız taşlama yöntemi , taşlama taşı ömrü aynı kalırken yüksek işleme verimi sağlar, ki özellikle yüksek adetlerde bu önemli üretim avantajları sağlar.
 
Takımların silindirik taşlaması sırasında değişmeyen kalite
 
JUNKER Lean Selection speed, tek seferde takım üzerinde birden fazla taşlama operasyonunun yapılmasına imkân verir. Hareketli iş mili mengenesine (B aksı), QUICKPOINT taşlama yöntemiyle çalışan bir veya iki yüksek verimli taşlama mili monte edilir. Akıllı bir otomasyon yükleme sürelerinin kısa olmasını sağlar.
 
Krank millerinin Korund ile taşlanması
 
EMO Fuarı’nda ZEMA, Numerika GH-1000 makinesinin krank millerindeki flanş ve muyluları nasıl tam ölçüsünde taşladığını gösterecek. Bununla birlikte hidrostatik X ve Z aksı ve hidrostatik yataklanmış taşlama miline sahip sağlam silindirik taşlama makinesi otomotiv sanayindeki başka pek çok iş parçası, örneğin; transmisyon milleri için uygundur. Ayrıca GH-1000 kumandası çok kolay kullanılabilmektedir.

 

Paylaş Tweet
2320 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM