SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Kalıp Sektörü Nitelikli İşgücü Sıkıntısı Çekiyor

UKUB'un 15. Olağan Genel Kurulu'nda Şamil Özoğul Güven Tazeledi

 

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) Başkanlığı’na yeniden seçilen Şamil Özoğul, sektörün en büyük sıkıntısının nitelikli teknik eleman bulamamak olduğunu söyledi.

 

 

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği’nin (UKUB) 15. Olağan Genel Kurulu’nda Şamil Özoğul güven tazeledi. UKUB’un Beşevler Sanayi Sitesi’ndeki merkezinde hafta sonu yapılan genel kurulda, Divan Başkanlığını derneğin kurucu Başkanı Fahrettin Gülener yaptı. Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Başkan Şamil Özoğul, kalıpçılık sektörüyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

 
Eğitim Odaklı Projeler
 
UKUB’un en önemli projelerinden biri olan Kalıp İhtisas OSB’nin (Kalıpçılar Vadisi) Yalova’da faaliyete geçirilmesi yönünde önemli aşamalar kat edildiğini belirten Şamil Özoğul, sektörün yaşadığı en önemli sorunların başında nitelikli teknik elaman sıkıntısı olduğuna dikkat çekti. Özoğul, bu nedenle UKUB’un projelerinin odağında eğitimin yer aldığını belirterek, “Sektörümüzün nitelikli eleman sorununa çözüm bulmak amacıyla çalışmalarımız artarak devam edecek. UKUB bünyesinde kurduğumuz Kalıpçılık Eğitim Merkezi ile (UKEM) sektörümüze nitelikli yönelik personel yetiştiriyoruz. Kalıpçılar Vadisi’nde de Kalıpçılık Meslek Lisesi yapacağız” dedi.
 
Şamil Özoğul, kalıpçılık sektöründeki gelişmeleri ana ve yan sanayi temsilcileriyle paylaşmak için her yıl Kalıpçılık Semineri düzenlediklerini, Kalıp Avrasya Fuarı’na kurumsal destek verdiklerini ve her fırsatta sektörün sorunlarına dikkat çektiklerini anlattı. Başkan Özoğul, “Bu çalışmalardaki hedefimiz üretimin kalbi olan kalıpçılık konusunda ülke çapında bilinç oluşturmaktır” diye konuştu.       Başkanın konuşmasının ardından seçimlere geçilirken, Şamil Özoğul başkanlığındaki liste yeniden işbaşına getirildi. Seçim sonucunda, Levent Ganiyusufoğlu, Ayhan Demirkol, Ahmet Koç, Ahmet Kuru, Cüneyt Özumar ve Elif Özge Öztürk, Yönetim Kurulu üyesi oldular.
 
Son Kez Görev Aldık
 
Seçimlerin ardından teşekkür konuşması yapan Şamil Özoğul, yedek yönetim kuruluna genç bir kadroyu dahil ettiklerini söyledi. Yedek Yönetim Kurulu üyelerinin, kendileriyle birlikte asil üye gibi çalışacaklarını söyleyen Özoğul, “Bize olan güven ve desteğiniz için teşekkür ederim. Geriye baktığımızda sektörümüz için çok önemli işler yapıldığını görüyoruz. Bunları birlikte başardık. Devam eden Kalıpçılar Vadisi Projemiz dışında tüm vaatlerimizi tamamladık. Yeni dönemde, Kalıpçılar Vadisi de bitecek. Bu dönemin sonunda yeniden göreve talip olmayı düşünmüyoruz. Amacımız görevi genç arkadaşlarımıza bırakmaktır” dedi.
 
 
Paylaş Tweet
1776 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM