E-Dergi SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Desita Yazılım Tasarımda Yeni Dönemi Konuşuyoruz Başlıklı Seminerini Ankara’da Gerçekleştirdi

Autodesk Yetkili Satıcısı olarak hizmet veren Desita Yazılım ev sahipliğinde Ankara  26 Mayıs günü BOSS Otel’de  geniş bir katılım  ile seminerini gerçekleştirdi. Tasarımda Yeni Dönemi Konuşuyoruz başlıklı seminer yoğun ilgi ile karşılandı.

 

 
Ankara seminerin de Savunma Sanayi, Medikal Ürünleri İmalatçıları, Makine İmalatçıları, Endüstriyel tasarımcıların yanı sıra Makine Mühendisleri Odasın dan ve  Gazi Üniversitesi, Karabük Üniversitesi akademisyenleri katılımları ve özellikle İstanbul, Çorum, Konya, Samsun, Eskişehir illerinde de katılımlar dikkat çekti.
 
Kayıt ve karşılama ikramlarla  ile karşılanan misafirler Penta Teknoloji Satış ve Pazarlama Direktörü Abdullah Doğan’ın Açılış konuşması eşliğinde  8:30-17:30 arasında yoğun içerik ile  gündemlerine başladılar.
İlerleyen süreçler de Autodesk üretim sektörü satış Müdürü 
 
Emin Cenal Neden Üretim de Yeni Dönemi Konuşuyoruz başlığını açıkladı.
 
Desita Yazılım Genel Müdürü Arif Akay’ın konuşmalarının ardından, Autodesk in Analiz Çözümleri FEA
(Sonlu Elemanlar Analizi)  Autodesk Teknik Uzmanı Timuçin Taşdemir in Sunumu ile gerçekleşti.
Analiz konuları detaylandırmak adına CFD (Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği) konu içeriklerini Dr. Ertuğrul Başeşme paylaştı.
 
Dünyada çok ileri noktalarda olan ve Desita Yazılım olarak Türkiye Sanayicisini de bu konum da görme istekleri Tasarım ve Üretim Akışlarının Planlanması konusuna büyük önem verildi. Konu uzun zaman diliminde tüm içerikleri ile Vault uzmanı Ercan Yücetepe tarafından ele alındı.
 
Seminer de dikkat çeken hususlardan biri de Türkiye ye büyük katkıları olan Hidromek firmasının içerikli sunumlarıydı. Hidromek firmasından Tasarım Stüdyo Yöneticisi Hakan Telışık  Autodesk Alias ile ürünlerinde A Plus yüzey modellemenin önemini ve Alias ın tasarım sürecine katkılarına deyindi. İleri yüzey modellemenin gereksinimindeki önemini bilen Desita Yazılım konu ile süreci derinleştirmek  için  Hi-Design firma sahibi ve İleri Düzey Autodesk Alias kullanıcı Uğraş Akpınar ın sunumlarına yer verdi.
 
Özellikle otomotiv sanayisinin ihtiyacı olan görselleştirmenin ileri boyutlara taşınmasında kolaylıklar sağlayan Autodesk VRED ve 3DSMAX yazılımlarını içeriklerini   Expert Elit Serdar HAKAN Düzgören paylaştı.
 
Günümüzün ilgi çeken Autodesk in ilgi odağı Fusion 360 ve Showecase konularını Expert Elit Ceyhun Hürcan gerçekleştirdi.
 
Seminer de  Inventor 2017 Yenilikleri tüm detayları ile bahsedildi. Inventor 2017 yenikleri bilgisayar ortamında örneklerle anlatıldı. Yeniklerin ve tüm Autodesk MFG ürünlerinin videolarla  anlatıldığı eğitim materyallerinin bulunduğu www.desitaakademi.com, desita blog  sayfalarından söz edildi.
 
Desita Yazılım tarafından çeşitli hediyelerin verildiği seminer, soru cevap eşliğinde tamamlandı.
 

 

 

 

 

Seminer Sonrası Gerçekleştirilen Röportajlar

Arif AKAY / Desita Yazılım Genel Müdürü

Desita Yazılım 2008 yılında kurulmuş Cad Cam ve Cae sektöründe uzmanlaşmış bir şirkettir. Desita Yazılım olarak Autodesk  Türkiye yetkili satış bayiliğini yapıyoruz. İstanbul, Ankara, Eskişehir ve Bursa’da yaptığımız bir çok etkinliğin ardından Ankarada da Autodesk ürünlerini sanayici ile buluşturduk. Özellikle Alias, Inventor ve Viret gibi ürünlerin tanıtımlarını yaptık yoğun bir katılımcı eşliğinde uygulamalı sunumlarla görsel ve yazılı dökümanlarla bir seminer oluşturduk. Seminerin ardından katılımcılardan yoğun bir ilgi gördük ve birlikte iş geliştirdik.

 

 

Anıl OKUR Rengarenk Genç Mobilyası Tasarım & AR-GE  

Inventor Yazılım ile 5 ay önce tanıştık. Tolgahan Bey Inventor konusunda çok büyük yardımlarda bulundu. İnventörü seçmemizin amacı ise şuydu. Genç ve bebek odası üretiyoruz. Üretimlerimiz çok sancılı geçiyor. Büyük bir fabrika olduğumuz için üretimimizi daha hızlı daha doğru ve öngörülemeyen potansiyelleri daha iyi hesaplayabilmek için Inventor’ü seçtik. İnventor’ün yanında Woodwork ile tanıştık. Inventor ve Woodwork sayesinde bütün tasarımlarımızı direk 3 boyutlu ortamda herhangi bir öngörülemeyen hataya karşı kendimizi savunabilecek şekilde tasarlıyabiliyoruz. Üretim konusunda bize çok fayda sağladığını söyleyebilirim.

 

 

Hakan TELIŞIK  Hidromek Tasarım Stüdyo Yöneticisi  

Seminer çok etkliydi. Alias gerçekten anlatılması gereken bir yazılım. Biz kullandığımız için çok faydasını görüyoruz. Fakat bilirliğinin özellikle Ankara’da  çok fazla olmadığını düşünüyorum.Bu yüzden  seminer çok faydalı oldu. Yazılım İstanbul piyasasında biraz daha biliniyor Ankara piyasasında çok fazla bilinen bir yazılım değil bu yüzden kalifiye insan bulmak ta zor. Bizim bünyemizde çalışan tasarımcıların bir çoğu yetişmiş olarak gelmiyor bizde yetişiyor. Seminerin  bilinirlik sağlanması ve bilincin oluşması anlamında etkili olduğunu  düşünüyorum. Çünkü tasarım camiasında insanlar bir araya geldi yazılımın ne olduğunu, piyasada nasıl kulanıldığını, neler yaptığını dinleyerek bilgilendiler. 

 
 
Prof. Dr. Ahmet ÖZDEMİR
Gazi üniversitesi Tasarım Mühendisliği Bölümü

Bilgisayar destekli tasarım ve cad dünyasıyla öğrencilerimizi ve bizi buluşturan yıllar 90’lı yıllardı. O yıllarda görev yaptığım Teknik Eğitim Fakültesinde AutoCAD 10, AutoCAD 11,12 versyonlarını eski tip veri kaydı ortamı olan disketlerle  bilgisayarlara yükleyerek öğrencilerimize aktardığımız yıllar bu günkü seminerde aklıma geldi ve Autodesk’in ürünleriyle tanıştığımız o yıllar arasındaki farkı çok net gördüm.
 
Seminerin bana kattığı en önemli fayda bilgisayar destekli tasarım dünyasındaki 2 ve 3 boyutlu gelişmelerin müthiş bir yol aldığıdır. Autodesk’in tasarımcılarına, kullanıcılarına çok iyi takımlar hazırlamış ve sunmuş olduğunu görüyor ve  Autodeski tebrik ediyorum.   
 
 
Prof. Dr. Cevdet GÖLOĞLU   
Karabük Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği
Ülkemizin çekirdek enflasyon rakamı devamlı olarak takip edilen bir değer göstergedir. Bu sadece bizim ülkemiz de değil dünyada da böyledir. İmalat sektörünü çekirdek enflasyon rakamı ilgilendirdiği için imalat sektörünün çekici kuvveti olan  tasarım ve destekçileri de  Desita firmasının bizlere sağlamış olduğu bu önemli seminerin içeriğinde saklı bence. Sektöre sunulan buradaki bütün yazılımlar  ve onların birbirlerine olan entegrasyonu bu noktada sektöre büyük destek verecetir.
 
Faruk MERT  Gazi Üniversitesi İmalat Mühendisliği Bölüm
Bugün düzenlenmiş olan eğitim semineri oldukça dikkat çekiciydi. Sunumlar ve içerikleri doluydu. Özellikle Endüstri 4.0’ın anlatılması ve bunun Autodesk ürünlerine entegre çözümlerinin sunulması heyecan vericiydi. Salonu dolduran tüm konukların aynı heyecanı hissettiğini söyleyebilirim. Autodesk’in son yıllarda CAD/CAM/CAE alanında yaptığı devrim gibi yeniliklerin alışkanlıkları bozacağı kanaatindeyim. Bu gibi etkinliklerin başka illerde ve hatta üniversitelerde yapılarak Autodesk ürünlerinin tanınması ve yaygınlaşması açısından faydalı olacağını düşünüyorum. Desita Yazılım’ı profesyonel kadrosuyla, Autodesk’in Türkiye’de hak ettiği yere geleceğinden hiç şüphem yoktur.
 

 

Paylaş Tweet Paylaş
11831 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM