SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
ASİAD, Projelerini Bakanlara Sunmaya Devam Ediyor
 
Çalışmaları kapsamında daha önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’yü ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’yı ziyaret eden Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği(ASİAD) şimdi de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu ziyaret etti.
 
Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) Başkanı Eda Ersoy Tombakoğlu ve dernek üyelerinden oluşan beraberindeki heyet Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu ziyaret etti.
 
Daha önce Faruk Özlü ve Fatma Betül Sayan Kaya’yı ziyaret ederek projelerini ve 2017 yılı ajandasındaki faaliyetlerinden bahseden ASİAD üyeleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na da bakanlık projelerinde destek olmak istediklerini belirterek fikir alış verişinde bulundular.
 
“Kadın istihdamı çalışmaları çok önemli” 
 
ASİAD olarak bakanlık faaliyetlerini yakından takip ettiklerini, hem projelerde hem de istihdam sürecinde desteğe hazır olduklarını  vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Eda Ersoy Tombakoğlu şunları söyledi:
 
“İstihdam seferberliği kapsamında verebileceğimiz her türlü desteği ASİAD olarak vermeye hazırız. Sadece ATO’ya kayıtlı firmaların her biri sadece bir kişi istihdam etse 125 bin kişi iş sahibi olmuş olur. Genç nüfusumuz her yıl artıyor. Her yıl 1 milyon 300 bin yeni nüfus ekleniyor. ASİAD üyeleri olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Türkiye’de yeni teşvik ve yatırımlar yapılıyor. Özellikle kadın istihdamı konusundaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Biz de bu kapsamda 1-2 Mart’ta Uluslararası Kadın Zirvesi’ni düzenliyoruz. Kadın istihdamı konusu bu zirvede önemli bir yer arz ediyor. Bunun küresel bir çalışma olması gerektiğini düşündük. Bunu biliyor ve ona göre çalışmalar yapıyoruz. Bu konuda bakanlığımızın çalışmalarına da destek vermeye hazırız.”
 
“Gençlerimizi ve kadınlarımızı harekete geçirmeliyiz...”
 
ASİAD’ın ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren Bakan Müzeeinoğlu, gençlerin ve kadınların daha özgüvenli, cesaretli ve girişken olmaları gerektiğini ifade etti. Bakan Müezzinoğlu şunları söyledi:
 
“Ülke olarak çok aktif hale getiremediğimiz 2 tane kaynağımız var. Biri gençlerimiz biri de kadınlarımız. Bu iki unsuru hareket ettirsek çok şey başarırız. Yaklaşık 6 milyonun üzerinde genci olan Türkiye’nin potansiyeli gelişmiş ülkelerin çoğunda yok. Genci özgüvenli ve girişimci yetiştirmiyoruz. Gençlerin devlete girme hevesinden başka girişimci düşünceleri artırmalıyız. Özgüven ve cesaretli gençler olsa çok farklılık üretilebilir. Gençlerle ilgili olacak tüm projelere destek veririz. Bu gençlerin yüzde 10 özgüveni artırsak çok farklı dinamikler ortaya çıkar. Kadınlarımız da maalesef sosyo kültürel açıdan birçok konuda arka planda kalmış. Negatiften pozitife çevirmeye çalışıyoruz biz kadın çalışmalarını. İstihdam konusu bunların en önemlisi. Bunlar üzerinde yoğun çalışmak gerekiyor. Derneklere bu kapsamda desteklerimizi veriyoruz. ASİAD’ın bu konudaki çalışmalarına da teşekkür ediyorum. “
 
Paylaş Tweet Paylaş
1649 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM