SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Erkan CNC Ünlü Markaları Türk Sanayiciye Sunuyor

EDM ve freze alanında pazarın dinamik firmalarından Erkan CNC, ürün skalasını yeniledi. Fanuc, Axile, Ona, Exeron ve Parpas markalarının satış temsilcisi olan firma, yeni döneme hayli iddialı giriyor.
 

EDM ve işleme merkezi alanında dünyanın önde gelen firmalarından GF ile olan iş birliğinin noktalanmasının ardından yeni markalarla sözleşme imzalayan Erkan CNC, pazara iddialı makinelerle girdi.
 
CNC makine satış sektöründeki başarılarını yeni markalarla sürdürmeyi hedefleyen Erkan CNC, Japon Fanuc’un tel erozyon makinelerini, Tayvanlı Axile marka işleme merkezlerini, İspanyol Ona markalı dalma erozyon makinelerini ve Alman malı Exeron yüksek hızlı işleme merkezlerini Türkiye pazarına sundu.
 
Büyük ebatlı özel işleme merkezleri alanında söz sahibi olan İtalyan Gruppo Parpas ile yine Tayvanlı freze, torna ve borverk makineleri markası Microcut da Erkan CNC’nin ürün gamında yer alan makineler.
 
Erkan CNC, yeni ürün skalasıyla bir üretim projesinde ihtiyaç duyulabilecek farklı makineler ve teknolojileri bir çatı çatı altında toplayarak bütünleşik hizmet yaklaşımıyla müşterilerine sunuyor. 
 
Yeni markalarıyla firma tel erozyon, dalma erozyon, delik delme, torna, yatay ve dikey freze, 5 eksen ve 3 eksen işleme merkezi, yüksek hızlı işleme merkezi gibi CNC teknolojilerinin tümüne hizmet yelpazesinde yer vermiş durumda.
 
“Hedefimiz sanayimize değer katmak”
16 yıldır ülke sanayisine hizmet verdiklerini ifade eden Erkan CNC Genel Müdürü Serdar Basri Akgün, geçmişte beraber yolculuk yaptıkları global markalardan yeni şeyler öğrendiklerini ve büyüdüklerini belirtti, “Böylece, dünyaya Türkiye sınırlarının dışından bakabilme becerisi edindik ve ülkemizin ihtiyaçlarını yerinde hissederek çok yönlü perspektiflerle değerlendirme fırsatı yakaladık. Bu deneyim bize objektif çözümler üretmede yeni ufuklar açtı” dedi.
 
Yeni markalardan Fanuc’un bir makineden çok bir kültür olduğunu vurgulayan Serdar Basri Akgün, “Fanuc, CNC dünyasında marka kimliğiyle öne çıkan sayılı firmalardan biri. Fanuc gibi saygın bir markanın temsilcisi, partneri olmaktan mutluyuz. Türkiye pazarında özellikle EDM alanındaki tecrübesi ve başarısıyla öne çıkan Erkan CNC’nin Fanuc markasıyla etkili bir sinerji yaratacağına olan güvenimiz tamdır. Biz Fanuc markasına bir ürün olarak değil, Türkiye pazarına üretim desteği, katma değer, inovasyon olarak bakıyoruz” diye konuştu.
 
Küresel pazarın büyük oyuncuları
Erkan CNC Fanuc’un yanı sıra, farklı teknoloji ve özelliklere sahip olan başka markaları da Türkiye pazarına sunuyor.
 
EDM ile high speed milling alanında “üretim hücresi” felsefesiyle otomasyonu hedefleyen Alman markası Exeron, Tayvan’ın inovasyondaki bir numarası Buffalo Machinery’nin tasarladığı, Avrupa pazarını hedefleyen Axile markası, tel erozyon ve dalma erozyonda üst düzey teknolojileri ekolojik üretim anlayışıyla sunan İspanyol Ona markası ve orta-büyük beş eksenli işleme merkezlerinde üne sahip olan İtalyan Gruppo Parpas Erkan CNC çatısı altında yer alan ürünler.
 
Paylaş Tweet Paylaş
2737 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM