E-Dergi SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Gazi Üniversitesi, FNSS MILDESIGN 2015 Uluslararası Askeri Kara Araçları Tasarım Yarışması’na damgasını vurdu
FNSS MILDESIGN2015 Uluslararası Askeri Kara Araçları Tasarım Yarışması’nda Gazi Üniversitesi büyük bir başarıya imza attı.
 
FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. tarafından ikincisi düzenlenen ve konsept konusu “insanlı ve uzaktan komutalı, balistik korumaya sahip, modüler yapıda, askeri kara aracı kavramsal tasarımı” olan FNSS MILDESIGN2015 “Uluslararası Askeri Kara Araçları Tasarım Yarışması’nda” dereceye giren tasarımlar belli oldu. FNSS MILDESIGN2015 Uluslararası Askeri Kara Araçları Tasarım Yarışması’nda Gazi Üniversitesi büyük bir başarıya imza attı. Genç  Gazili’ler öğrenci kategorisinde birincilik ve üçüncülük alarak yarışmada önemli bir başarı elde ettiler.
 
 
Yerli ve yabancı 12 kişiden oluşan jüri heyeti, 105’i profesyonel ve 47’si öğrenci kategorisinde olmak üzere 152 projenin yer aldığı yarışmada 14 farklı projeyi ödüle layık gördü. Yarışmada öğrenci kategorisinde Alican Sayan (Mühendislik Fakültesi), Enes Yiğit (Teknoloji Fakültesi), Kübra Kaya (Teknoloji Fakültesi),  ve Dr. Faruk Mert’ten (Teknoloji Fakültesi) oluşan TRUVA ekibinin tasarladığı ATILGAN isimli araç birinci seçildi. Berk Kaplan’ın (Güzel Sanatlar Fakültesi) tasarladığı MV1 ise üçüncülük aldı.
 
Dereceye giren proje sahiplerinin ödülleri, ülkemizde gerçekleştirilen ve Dünya’nın en prestijli Savunma Sanayi fuarlarından biri olan IDEF’15’te, sektörün önde gelen kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin bir araya geldiği özel bir törende takdim edildi.
 
Paylaş Tweet Paylaş
11598 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM