SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
SORALUCE, İşleme Prosesinin Verimliliğini ve Hassasiyetini Arttırmak İçin Çok İşlevli Çözümler Sunuyor

SORALUCE, tek bir makinede, frezeleme, tornalama ve taşlama işlemlerini gerçekleştirebilen yeni çözümler geliştiriyor.

 

Yeni üretim teknolojisi, tek bir makinede ve tek bir bağlamada, farklı boyut ve şekillerdeki parçaların yüksek hassasiyet ile işlenmesine olanak veriyor.

 

SORALUCE tezgahlarının yetenekleri, 12 -16 Kasım 2018 tarihlerinde Limburg / Almanya’da TEKNOLOJİ GÜNLERİ 2018 etkinliği ile ziyaretçilerine tanıtıldı.

 

Farklı operasyonlarının tek bir makineye entegre edilmesini sağlayan çözümler, üretim sürelerini azaltmayı, maliyetlerden tasarruf etmeyi ve işleme proseslerinin verimliliğini artırmayı mümkün kılar.

 

Bu anlamda, Avrupalı takım tezgahı üreticisi SORALUCE, yeni teknolojik gelişimi ile “Çok İşlevli tezgah” konseptine bir operasyonu da entegre ederek takım tezgahlarında yeni bir model yaratmış.

 

SORALUCE çok işlevli makinalar sorumlusu Andreas Mazkiaran, “SORALUCE’de geliştirdiğimiz teknolojiler, parça işleme sürecinin farklı aşamalarında, aynı makine kullanılarak, verimli bir şekilde ve yüksek hassasiyetli sonuçlar elde edilmesini mümkün kılıyor”

 

Tüm makine serilerine dahil edilebilen, “Multitasking (Çok İşlevlilik) konsepti, farklı işleme operasyonlarının yerine getirilmesi ile parçaların yüklenmesi, boşaltılması ve merkezlenmesi için ayrılan zamanın azaltılması gibi avantajlar sağlar. Bir makinede, tüm farklı işleme operasyonları tek seferde bitirilir.

 

Ayrıca bu yeni tip konsept , ekipman yatırımını, tesisin fiziki alanını ve operatör sayısını da azaltmaktadır.

 

Bu nedenle, Çok İşlevli sistemler çok yönlüdür, kompakttır, büyük esneklik sağlar, süreçte verimliliği arttırır ve küçük partileri verimli bir şekilde üretmeyi mümkün kılar.

 

Teknoloji Merkezi
SORALUCE Çok İşlevli Tezgahları, farklı boyut ve şekillerde parçaların işlenmesini mümkün kılan yüksek düzeyde çok yönlülük sağlayan mekanik şanzıman ve yüksek torklu Çok İşlevli indeksleme kafaları ve döner tablaları ile donatılmıştır.

 

Frezeleme ve tornalama alanında geniş deneyime sahip olan SORALUCE, tek bir takım doğrulama işlemi ile tüm işleme kafalarının kinematik yönetimi gibi CNC kontrol ünitelerine ek olarak özelleştirilmiş döngüler geliştirir. Basit geometrilerin programlanmasını kolaylaştırır. Farklı freze, torna ve taşlama işlemlerinde veya özelleştirilmiş döngülerde bir işlemden diğerine geçmeyi mümkün kılar.

 

Tek bir etkinlikte birden fazla kabiliyete sahip makinaları sizlerin beğenisine sunduk.
SORALUCE’nin çok işlevli makinalar alanındaki yetkinlikleri, SORALUCE’in 12-26 Kasım tarihleri arasında Almanya’nn Limburg şehrinde bulunan SORALUCE BIMATEC Mükemmeliyet Merkezi’nde gerçekleştirdiği TEKNOLOJİ GÜNLERİ etkinliğinde sergilendi.

 

Bu etkinlikte, tornalama, taşlama ve frezeleme işlemlerini tek bir bağlamada gerçekleştirebilen yeni nesil TA-M modeli sergilendi.

 

SORALUCE TA-M modeli, freze ve tornalama takımlarını doğrudan kullanabilmenizi sağlayan ve ara elemanların kullanımını ortadan kaldıran yeni bir işmili devir kilitleme sistemi ile donatılmış SORALUCE H200T tipi kafaya sahiptir. 

 

Ayrıca, makine, frezeleme operasyonu için maximum 8000 kilogram ve tornalama operasyonu için 2000 kilogram  kaldırma kapasiteli 400 devir/dakikalık bir döner tabla ile donatılmıştır.

 

Maksimum stabiliteyi  sağlamak için tasarlanmış olup, 1250 mm’lik dikey ve 1200 mm’lik enine hareket ile kaba kesme derinliği ile kaba işleme operasyonlarını kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 

Farklı oerasyonları kolayca programlayabilir ve özel taşlama operasyonları için hazırlanmış döngüleri basitçe kullanabilirsiniz.

 

Kompakt ve oldukça ergonomik olan bu model ile işleme ve ölçüm operasyonlarını makinanın hem önünden hemde arkasından kolayca izleyebilirsiniz.

Paylaş Tweet Paylaş
954 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM