E-Dergi SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
ERKAN CNC’nin Almanya Çıkarması

Erkan CNC, GF‘in Almanya’da düzenlediği “International Solution Days” etkinliğine 50 kişilik kafile ile katıldı. İki gün süren etkinlikte, en son teknolojik yenilikler, sunum ve canlı uygulamalarla izlendi.

 

 

GF Machining Solutions’ın Almanya’nın Stuttgart kentinde 20-21 Nisan tarihlerinde yapılan etkinlik ziyaretçi akınına uğradı. Schorndorf’taki GF uygulama merkezinde yapılan “Uluslararası Çözüm Günleri”ni Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden yüzlerce kişi izledi. Özel ziyarete Türkiye’den kalıpçılık ve imalat sektörlerinden 40’ı aşkın sanayici katıldı. 

 
Etkinliğin ilk aşamasında yapılan sunumlarla katılımcılara GF’in global gücü ile en son yenilikler aktarıldı. Makine teknolojisi, uygulama yenilikleri ve yazılım alanındaki yeni buluşlar izleyicilerin beğenisi kazandı. 
 
GF mühendisleri, sunumların ardından canlı uygulamalarla sistemler, makineler ve çözümler hakkında ziyaretçileri bilgilendirdi. Kullanım kolaylığıyla dikkat çeken yeni CUT E 350 ve CUT E 600 model tel erozyon makineleri; kalıp ve imalat dalında Transformer otomasyon sistemi; 5 eksenli makinelerde yüzde 100 ve 5 yıl garantili spindle koruma sitemi MSP ziyaretin gözde unsurlarıydı.
 
Erkan CNC’nin Almanya seyahatine katılan sektör temsilcileri, ziyaretin iş çözümlerine ilişkin aydınlatıcı olduğuna dikkat çekerek, önümüzdeki dönemde teknoloji ve yatırım planlarına ışık tutacak nitelik taşıdığı görüşündeydi.
 
AYHAN KOÇAK Erkan CNC Satış Direktörü
 
CNC teknolojileri alanında Türkiye’nin önde gelen firmalarını International Solution Days etkinliğine getirmemizin amacı, buradaki yenilikleri, yeni teknolojik gelişmeleri yerinde görmek, incelemelerini sağlamak ve işlerinde bu teknolojilerden faydalanmalarını sağlamak. Firmaların bu sayede ihtiyaçlarını doğru tespit ederek, yatırımlarını buna uygun planlamalarına katkı sağlıyoruz. Bu teknolojileri edinmek rekabet avantajı bakımından firmalar için hayati öneme sahip. Otomasyonda, lazerde, tel erozyonda ve freze de önemli teknik yenilikler, makineler ve çözümler gördük, Erkan CNC olarak bunları Türkiye ile buluşturacağız.
 
ÖZKAN AKKAN Erkan CNC Satış Müdürü
 
İnternational Solution Days etkinliğinde, GF’in uzman aplikasyon mühendisleri eşliğinde canlı uygulamalarla, yeni nesil Mikron 3 ve 5 eksen işleme merkezlerini, en son model tel erozyon tezgahlarını, dalma erozyonda uç noktadaki uygulamaları görme imkanı bulduk. 
 
Ancak en dikkat çekici olan, hücre imalat sistemi ile birbiriyle entegre haberleşerek otomasyon kalıp ve üretim sistemi olan Transformer ile müşterilerimizi tanıştırmaktı. CMM, AgieCharmilles dalma erozyon, tel erozyon ve Mikron işleme merkezi ile entegre çalışan robot sistemi ve yazılım sistemi sayesinde standarda yakın kalıplar ve seri imalatta tam otomasyon sistemini müşterilerimiz inceleme imkanı buldu.
 
GF’nin ürettiği sistemlerin imalatta Avrupa’nın pekçok firmasının kullandığı teknoloji olarak Erkan CNC ve GF ile ulaşılabilirliği; sadece takım tezgahı değil, data akışı, sistem düzenlemesi, analizi ve servisi alanında donanım ve yazılım olarak destek vermemiz daha çok güven oluşturdu. 5 eksen HPM 800U işleme merkezinde MSP (%100 -5 yıl garantili spindle çarpma koruması) etkinliğin yıldızıydı.
 
 

 

Paylaş Tweet Paylaş
6336 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM