E-Dergi SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Erkan Makine’den İddialı İşleme Merkezi Çözümleri
GF Machining Solutions Türkiye mümessili Erkan Makine, Maktek Avrasya Fuarı’nda, akıllı tezgah-“Smart Machine” ve spindle çarpma koruması özellikleriyle güçlendirilen yeni işleme merkezi makineleriyle yer alıyor.
 
Erkan Makine AgieCharmilles tel erozyon ve dalma erozyon makinelerinden sonra GF markasının global şöhrete sahip Mikron işleme merkezi tezgahlarını bu yıl Türkiye pazarına sundu. Maktek 2014’te iç pazarda rağbet gören CUT 20P ve CUT 300Sp tel erozyon ve Form 30 dalma erozyon modellerini sektöre sunan firma, Mikron HSM 400U LP, 500 LP, VCE800 Pro ve HPM800U HD model işleme merkezlerini ilk kez görücüye çıkarıyor.
 
Otomotiv, medikal, haberleşme ve havacılık sektörlerine yönelik çözümlerle adından söz ettiren Mikron işleme merkezleri güç, hız, ölçü hassasiyeti ve otomasyon yetenekleriyle göz dolduruyor. Yedi adet tezgah fuar süresince canlı kesim uygulamalarıyla izleyenlere maharetlerini sergileyecek. 
 
Fuarda, otomasyon özellikleriyle güçlendirilen ve Türkiye’de ilk kez sergilenen Mikron HPM800U HD model tezgah ile GF Machining Solution’ın geliştirdiği, “spindle çarpması” olarak bilinen teknolojinin lansmanı yapılacak.
 
“Satış değil, teknolojiyi öne çıkarıyoruz”
 
Erkan Makine Genel Müdür Yardımcısı Serdar Basri Akgün, Maktek 2014’te, GF markasıyla yaptıkları hamleyi üst düzeye taşıdıklarını ifade etti. Fuarda satış yapmaktan çok, teknolojik yenilikleri öne çıkardıklarını belirten Akgün, “Maktek 2014 ile GF Machining Solutions’ın geliştirdiği teknolojik üstünlükleri sunma imkanı bulduk. Fuar süresince yapılacak test kesimlerinde bu üstünlüklerimizi kanıtlama fırsatımız olacak. İlk kez Türkiye’de 5 eksen simultane tezgahımızla kesim esnasında X, Y, Z eksenlerinde bindirmeler yaparak StepTec spindle’da ulaşılan teknolojik düzeyi göstermiş olacağız” diye konuştu.
 
 
 
Paylaş Tweet Paylaş
2473 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM