E-Dergi SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
DMG MORI firmasının Almanya Münih’teki Merkezinde Open House Etkinliğini Gerçekleştirdi

DMG/MORI SEIKI ‘Open House’ etkinliği  Almanya’nın Pfronten kentindeki üretim merkezinde gerçekleştirildi. Tüm dünyadan  6 bin 664  yerli ve yabancı ziyaretçinin katıldığı etkinlikte son teknolojik gelişmeler ve sektörel trendler detaylarıyla aktarıldı. Bu yılki etkinlikte  8 yeni tezgahın prömiyerini yapılırken, katılımcılar kullanıcıya süreç odaklı menü ile destek veren, aynı zamanda fikirden son üretime komple bir yönetim sunan CELOS uygulamasına yoğun ilgi gösterdiler. 8’i ilk kez olmak üzere 18 yeni tezgahın yer aldığı etkinlikte sunulan teknolojiler, farklı sektörlere verimlilik ve uygulama kolaylığı sağlayan CELOS programıyla dikkat çekti.  Dört gün süren etkinlik boyunca 167,6 milyon Euro’luk satış rakamına ulaşıldı. Toplamda 690 tezgahın satıldığı etkinlikte bir önceki yıl ulaşılan satış rakamı 150.5 milyon düzeyindeydi. 
 
Türkiye’den de birçok sanayicinin katılım gösterdiği organizasyon çerçevesinde düzenlen basın toplantısında  Gildemeister AG Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Rüdiger Kapitza,  Mori Seiki Co. Ltd. Başkanı Dr. Masahiko Mori ve Gildemeister AG Yönetim Kurulu Üyesi Christian Thönes açıklamalarda bulundular.
 
Rüdiger Kapitza:  Pazardaki gelişmelere ilişkin detaylı açıklamalarda bulunan Gildemeister AG Yönetim Kurulu Başkanı Dr.  Rüdiger Kapitza, makine siparişlerinde yaşanan olumlu eğilimin önümüzdeki dönemde de devam etmesini beklediklerini söyledi. İnovasyona öncülük eden teknolojileri Pfronten’de tüm dünyadan katılımcılarla buluşturmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Kapitza, Mori Seiki ile devam eden güçlü  işbirliğinin başladığı tarihten bugüne kadar elde edilen verilerin gerçek anlamda bir pazar başarısını ortaya koyduğunu ifade ettiğini aktardı.
 
Masahiko Mori’nin iki yıl önce açıkladığı Ar-Ge çalışmaları meyvelerini verdi 
 
Masahiko Mori,  “Aradan geçen sürede DMG Mori Seiki’nin kat ettiği mesafe ürün çeşitliliği ve daha üstün makinaların pazara sunulmasıyla  ortaya konulmuş oldu” diye konuştu. Basın toplantısında üzerinde durulan diğer konular ise yeni yatırımlar ve servis hizmetlerindeki geliştirmeler oldu.  Basın toplantısının ardından gerçekleştirilen fabrika gezisinde ise;CELOS uygulaması, CTX beta 800TC, DMC V, DMC 80 H duoBLOCK, DMC 80 U FD duoBLOCK, DMU 70 ecoline, Lasertec 65AM, NLX Serileri, HSC linear, ve dişli kesme gibi en yeni teknolojiler aktarıldı. Her yıl düzenlenen ve sektörel anlamda büyük katkı sağlayan etkinlikte sunulan teknolojilerle ilgili detayları DMGMori Seiki Türkiye’den edinebilirsiniz.
 
Paylaş Tweet Paylaş
2926 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM