SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Böhler Türkiye ve Arçelik Buluşması

 
Böhler Türkiye; yüksek basınçlı dökümde yenilikçi ürünlerini beyaz eşya sektörünün lider isimlerinden Arçelik ve yan sanayileri ile buluşturdu.
 
Bilindiği üzere “Verimlilik” tüm işletmelerde üzerinde en çok durulan konulardan biri haline gelmiştir.
 
Bugün yüksek basınç döküm sektöründe, düşük fireli ürün, yüksek kalıp ömrü, duruş sıklıkları ve duruşlardan kaynaklanan kayıplar, kalıp bakım tadilat maliyetleri gibi bir çok konu kendi içerisinde “Verimlilik” arttırma adına incelenmektedir. Bu bağlamda Böhler ileri teknoloji ile ürettiği yenilikçi ve sadece Yüksek Basınç Alüminyum Döküm sektörü için geliştirilmiş geniş ürün yelpazesi ile “verimlilik” arttıran alternatif ürünlerini tüm Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’deki iş ortaklarıyla buluşturmaktadır.
 
Böhler Türkiye, 5 Kasım 2015 tarihinde Arçelik firmasının desteği ile Yüksek basınçlı dökümdeki yenilikçi ürünlerinin   Arçelik ve Arçelik yan sanayilerinin katıldığı bir eğitim ile tanıtımı yapıldı.
 
Kullanıcılara ne gibi faydalar sağlanabilineceğinin görüşüldüğü, karşılıklı fikir ve öneri alışverişinde bulunulan verimli bir toplantı gerçekleştirildi.
 
Eğitimde kalıpçı firmaların ve dökümcü firmaların ilgisini çekecek yurtdışında Böhler kalitesi ile yapılmış olan kalıplar hakkında görsel bilgiler paylaşıldı. Eğitimi Avusturya Böhler Yüksek basınç döküm ve sıcak dövme uygulamaları uzmanı Sayın Günther Prunner, Türkiye Böhler Satış Direktörü Sayın Emine Denizkuşu Kurşunlu ve Sıcak İş Takım Çelikleri İş Geliştirme Mühendisi Sayın Tuba Çınar gerçekleştirdi. 
 
Eğitimin sonunda dökümcü firmaların getirmiş olduğu parçalar incelenerek, yaşanan sorunlar dikkate alınıp çelik, ısıl işlem ve yüzey işlemleri hakkında  önerilerde bulunuldu.

 

Paylaş Tweet Paylaş
2835 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM