E-Dergi SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Böhler Sert Maden’in Yeni Üretim Tesisi 2013 Yılının İkinci Yarısında Hizmete Giriyor
BÖHLER SERT MADEN ve Takım Sanayi ve Ticaret A.Ş. imalat sanayinin önemli ara mamüllerinden biri olan sert metal ürünlerinin imalatını gerçekleştirmek amacıyla 23 Haziran 1967 yılında Kartal/İstanbul'da kuruldu. 1967’den beri imalat sanayinin önemli ara mamüllerinden biri olan sert metal ürünlerinin üretimini Türkiye’de gerçekleştiren BÖHLER SERT MADEN ve TAKIM SANAYİ ve TİCARET A.Ş. 2013’ ün ikinci yarısından itibaren müşterilerine 7 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ nin en prestijli 11 dönümlük arsası üzerinde hizmet vermeye hazırlanıyor. Müşteri ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda kaliteli çözümler üreten Böhler Sert Maden, gerçekleştirdiği yeni fabrika yatırımı ile daha yenilikçi ve gelişmiş ürünleri müşterilerine sunacak. Yeni fabrikada, daha geniş bir alan üzerinde kapasitesini arttırarak müşterilerine daha hızlı hizmet vermeyi hedefliyor.
 
Dünyada sert metal üretimini gerçekleştiren ilk iki firmadan birisi olan Böhlerit GmbH & Co KG/Avusturya iştiraki ile faaliyete geçen Böhler Sert Maden, en son teknolojiye uygun üretim imkanları ve güçlü servis teşkilatı ile 1967'den beri ülkemizin yanı sıra Çin, Pakistan, İran, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Mısır, Tunus, Macaristan, Romanya, Avusturya ve Almanya gibi uluslararası pazarlarda da kalitesini kanıtladı. Uzun bir süreden beri toplam kalite felsefesini benimseyen Böhler Sert Maden, müşterilerine sunduğu ürün ve sağladığı hizmetlerle ilgili olarak TÜV CERT ISO 9001:2000 Kalite Sistem Belgesi’ne sahiptir.
 
Konusunda ülkemizin ilk üretici firması olan Böhler Sert Maden başta otomotiv endüstrisi, makina imalat sanayi, demir-çelik endüstrisi ve dökümhaneler, kesici takım endüstrisi, madencilik endüstrisi, tekstil sanayi, seramik ve tuğla endüstrisi, plastik ve ahşap sanayi gibi birçok alanda ihtiyaç duyulan sert metal ürünlerin imalatını yapıyor.
 
Uzun yıllara dayanan tecrübesi, yeni buluşların değerlendirilmesi ile sürekli gelişim göstermesi ve müşteri ihtiyaçlarına yönelik üretim ve pazar politikası ile Böhler talaşlı imalatın hemen bütün konularında; tornalama, frezeleme, delme, krankşaft işleme, tel çekme ve özel uygulama alanlarında ideal çözümlere sahiptir.
 
Böhler Sert Maden; Böhlerit, Bilz ve Fette, Kieninger, Belin.Y, Onsrud firmaları ile birlikte LMT Leading Metalworking Technology Group işbirliği içerisinde, dünyaca tanınan bu firmaların Türkiye’deki temsilcisi durumundadır.
 
Ürün grubu açısından büyük bir avantaj olarak gördükleri yakın coğrafyamızdaki ülkelerle ilişkilerini ilerletmeyi hedefleyen Böhler Sert Maden, 2013 yılına Dubai’de gerçekleştirilen Uluslararası Boru Fuarı’na katılım ile başladı ve Mayıs ayı içerisinde Irak’ta gerçekleştirilecek olan Makina Fuarın’da yerini ayırttı. Ayrıca yine bu bölgelerde hedef sektörlere yönelik fuarlara katılımları devam edecektir.
 
Paylaş Tweet Paylaş
1455 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM