SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Kennametal 75 Yıldır Yeni Fikirlerin Geliştirilmesini Kutluyor

Kennametal A.Ş, dünya çapında hava-uzay, yer bilimleri, enerji, endüstriyel üretim ve ulaştırma endüstrisi alanlarında verimlilik, yenilik ve randıman sağlamakta olup bir endüstriyel teknoloji lideri olarak 75. yılına damgasını vurmaktadır.

 

1938 yılında kurulan ve Philip McKenna’nın devrim yaratan icadı tungsten-titanyum karbür alaşımı ile hayata 12 kişilik kadrosuyla başlayan şirket, ilk yılında 30.000$ gelir elde etti. Daha sonra McKenna’nın kurduğu ve Kennametal olarak adlandırılan şirket 100.000 kat büyüyerek yaklaşık 3 milyar dolar gelir elde etmiş ve 60’tan fazla ülkede 80.000 müşteriye hizmet edecek seviyeye ulaşmıştır.

 
Şirketin şu anki başarısı, Mc-Kenna’nın müşteri üretkenliğini devamlı artırmaya odaklanması ilkesine bağlıdır. Günümüzde Kennametal endüstriyel teknolojileri ileri üretim teknikleri, efektif yol onarımı, güvenli, efektif madencilik ve enerji üretimi ve uçaklardan trenler ve otomobillere ulaşım sektöründe en iyi performansı mümkün kılar. Kennametal yönetim kurulu başkanı, genel başkanı ve CEO’su Carlos Cardozo, “Dünyanın en çok çaba gerektiren işleri için daha iyi işleme teknolojisi ve tasarımlanmış parçalar geliştirmek amacıyla bilgi sahibi insanlar ve tescilli malzeme bilimi ile başlayarak, Kennametal’de güçlü bir yenilik ve performans kültürü uygulanmaktadır.” demiştir. “Bugün, müşterilere %20 performans artışı sağlayan ürünlerden her sene düzenli olarak %40 veya daha fazla satış elde etmekteyiz.”
Paylaş Tweet Paylaş
646 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM