SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Metaller Medikalle Buluşuyor
İnovatif medikal ürünler doktorların hastalarının isteklerine daha etkin şekilde yanıt verme konusunda yardımcı oluyor. Modern üretim teknolojileri, hastaların farklı gereksinimlerinin güvenilir şekilde karşılanabileceğini garanti altına alıyor. Bu potansiyelin gelecekte ne şekilde geliştirilebileceği 11 Nisan 2013’te Frankfurt’ta gerçekleştirilecek “Metaller Medikalle Buluşuyor” isimli konferansta doktorlar, medikal teknolojileri üreticileri, makine üreticileri ve araştırmacılar tarafından ele alınacak. Etkinlik, VDW (alman Makina Takımları Üreticileri Der-neği) ve PTW (Üretim Yönetimi, Teknolojileri ve Makina Takımları Enstitüsü) tarafından birlikte organize edilecek. 
 
Medikal teknolojisi pazarı, 300 milyar avroluk ve sürekli büyümeye devam eden bir hacimle gelişmeye devam ediyor. VDW tarafından yürütülen en yeni müşteri anketine göre makine takımları endüstrisi toplam üretimlerinin %2’sini bu gruba yönelik gerçekleştiriyor. Bunun yanında 2011 yılına kadar geçen 4 yılda satılan makinelerin toplam değeri üç katına çıkmış durumda.  Bu da medikal teknolojisi pazarının ne denli hızlı büyüdüğünün açık bir kanıtı olarak görülüyor. 
 
VDW Genel Yöneticisi Dr. Wilfried Schäfer, “Medikal teknolojisindeki siparişler yüksek kaliteli ve karşılanabilir maliyette. Konferansımızda, alanında öncü uzmanlar seri üretim prensiplerinin potansiyelleri ne şekilde yükseltilebileceği konusu ele alınacak.” şeklinde belirtiyor. Etkinlik, doktorların ve medikal teknolojisi üreticilerinin ihtiyaçları merkezli olarak ele alınacak ve çeşitli prosesler ile çözümler ziyaretçiler ile paylaşılacak.
 
 
PTW Başkanı Prof. Eberhard Abele, “Medikal teknolojisi, modern üretim tekno-lojilerine ihtiyacın yüksek olduğu ilgi çekici ve dinamik bir pazar. Bu da makine takımları endüstrisinde inovasyonu teşvik ediyor ve bu pazarın uluslararası konumunu güçlendiriyor.” şeklinde durumu ifade ediyor. VDW, 2010 yılından bu yana ağırlığını “Metaller Medikalle Buluşuyor” konsepti üzerine veriyor. Bu sayede medikal teknolojileri üreticileri ile ilgili üretim teknolojilerinin uzmanları arasında bilgi paylaşımına dayalı bir platform oluşturuyor. 
 
Paylaş Tweet Paylaş
736 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM