SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Kennametal Liderleri, STEP İmalatta Kadın Ödüllerini Kazandı

Kennametal Inc. (NYSE: KMT) tarafından bugün yapılan açıklamada, Phoenix Üniversitesi, Deloitte, İmalat Enstitüsü ve İmalat Mühendisleri Birliği tarafından sunulan STEP İmalatta Kadın Ödüllerinin açılış töreninde şirketin iki kadın yöneticisinin onur ödülü aldığı belirtildi. Kennmetal'in global üretimden sorumlu başkan yardımcısı Colleen Wood Cordova ve Schongau şehrindeki Almanya tesislerinden sorumlu müdürü Martina Igel, fabrika çalışanlarından üst düzey yöneticilere kadar her kademeden seçilen 120 diğer kadınla birlikte bu ödüllere layık görüldü. 

 

STEP, Science, Technology, Engineering ve Production (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Üretim) kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. Bu dört unsuru her biri, modern imalattaki mükemmel liderlik becerileri için ödüllendirilen bu kadınların başarılarına yansıyor.

 
Kennametal Başkanı, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Carlos Cardoso, bu konuda şunları söyledi: "Dünyanın her yanında bulunan tüm Kennametal çalışanları adına, Colleen Wood Cordova ve Martina Igel'i bu büyük onura layık oldukları için tebrik etmekten memnuniyet duyuyorum. Teşkil ettikleri örneğin, daha fazla kadının bugünün yüksek teknoloji imalat alanında kariyer yapması için bir teşvik niteliğinde olması bizim için bir gurur kaynağıdır. Hayati önem taşıyan bu sektörü ayakta tutmak için, Colleen ve Martina gibi güçlü liderlere ihtiyacımız var."
 
İmalat Enstitüsü ve STEP Ahead inisiyatifinin ortakları, 5 Şubat 2013 tarihinde, Washington D.C.'de yapılacak bir kabul töreniyle, STEP Ödüllerini almaya hak kazanan 122 kişiyi kabul edecek. STEP Ödülleri programında, her bir ödül sahibinin liderlik özellikleri ve başarıları vurgulanacak.
 
İmalat Enstitüsü Başkanı Jennifer McNelly şöyle söyledi: "Bu 122 kadın, imalat alanında heyecan verici kariyerler yapmış kişiler. Bu kadınları ödüllendirmek istiyoruz, çünkü şirketlerinde ve bir bütün olarak sektörde olumlu bir etki yaratarak, imalat alanında büyük başarılara imza attılar."
 
STEP Ödülleri, Phoenix Üniversitesi, Deloitte, İmalat Enstitüsü ve İmalat Mühendisleri Birliği tarafından kadınların ödüllendirilmesi, araştırmalar ve kadınların öne çıkan yeteneklerini muhafaza etmek, ilerletmek ve teşvik etmeye yönelik iyi uygulamalar aracılığıyla kadının imalat sektöründeki rolünü incelemek ve desteklemek için başlatılan geniş kapsamlı STEP Ahead inisiyatifinin bir parçasıdır.
 
Toyota Motor North America, Inc. grup başkan yardımcısı ve STEP Ahead inisiyatifinin başkan yardımcısı olan Latondra Newton da şunları söyledi: "STEP Ahead inisiyatifi, imalat endüstrisinin sektördeki kadınlara bakışını değiştirmek ve bu kadınlara yeni fırsatlar sunmak için başlatıldı.
 
Bu inisiyatif, günümüzün imalat yeteneklerini dönüştürmek ve kadınları, sektörün geleceğine katkıda bulunabileceklerine inandırmak için harekete geçmeye yönelik bir çabadır." 
 
Deloitte ve İmalat Enstitüsü tarafından 2011 yılında yapılan bir araştırmada, Amerikan imalat şirketlerinin yaklaşık yüzde 70'inin nitelikli çalışan bulmakta orta düzeyde veya ciddi ölçüde sıkıntı çektiğini gösterdi. İşsizlik oranlarının tarihin en yüksek seviyelerinden birinde seyretmesine rağmen imalat şirketleri, 600.000 kadar nitelikli çalışan kadrosunu dolduramıyor.
 
Buna ilaveten istihdam istatistikleri de, kadınların imalat alanında işgücünde ve liderlik pozisyonlarında yeteri kadar temsil edilemediğini gösteriyor. Bu durum, sektörün korunması ve büyümesi için tersine çevrilmelidir.
 
Martina Igel Schongau Fabrika Müdürü, Almanya "İmalat dünyasında sunulan çeşitli işler ilgimi çektiği için, 16 yaşındayken bir imalat şirketinde çırak olarak çalışmayı seçtim. Bugün, yüklenmiş bir kamyon müşterilere ürünlerimizi teslim etmek üzere fabrikadan ayrıldığında, gün boyunca yapılan işin sonuçlarını görmekten büyük sevinç duyuyorum."
 
Martina, Kennametal'de değişimin öncülüğünü yapan bir yönetici. Almanya'nın Schongau şehrindeki fabrika müdürü pozisyonunda çalışmaya başlamadan önce Martina, EMEA ve Asya bölgelerinin Tedarik Zinciri Planlama Müdürüydü. Başarılı bir şekilde global bir IT çözümü geliştirerek ve uygulayarak, tedarik zinciri uyumunu ve cevap süresini kısa süreli teslimat sağlayacak şekilde değiştirdi ve iyileştirdi.
 
 
Martina, fabrika müdürü olarak metal buharlaştırma işlemlerinde kullanılan seramik parçaların üretiminden sorumlu altmışın üzerinde çalışanın yöneticiliğini yapıyor. Strateji geliştirme ve uygulama, teknik yeterlilik geliştirme, maliyet yönetimi ve olumlu bir kültür ve çalışan ilişkileri ortamı yaratma görevlerine ek olarak Martina, maden tozu faaliyetlerine yönelik yeni imalat stratejilerinin geliştirilmesinde de önemli bir rol oynuyor. Martina, süreçlerine iyileştirilmesine yön veriyor ve çalışan katılımı ile elde edilen sonuçlar anlamında üstün bir liderlik gösteriyor.
 
 
Colleen Wood Cordova Pazarlama Başkan Yardımcısı Global Ürün Yönetimi
 
"ABD, şu anda dünyanın en büyük imalat ekonomisi. Yatırım olarak ortaya koyduğumuz her 1 Dolar, milli ekonomiye 1.48 Dolar olarak geri dönüyor ve bir yanda da diğer tüm sektörlerden daha fazla yenilik ve yüksek üretim oranları sağlıyor. Bu açıdan bakıldığında, gelişmiş ve çevre dostu imalat teknolojileri geliştirmek, yüksek ücretli istihdam fırsatlarının ve iyi şartlarda yaşayan bir orta sınıfın muhafaza edilmesinde büyük önem taşıyor."
 
Kennametal'in Global Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak Colleen, dünyanın her yanında çalışan 60'ın üzerinde personeli yönetiyor ve ürün yönetimi, pazarlama ilişkileri, fiyatlandırma ve bölgesel ürün ve program konumlandırma işlevlerinden oluşan bir birimin genel pazarlama liderliğini yapıyor.
 
Colleen'in Kennametal'deki olağanüstü başarıları arasında global Kennametal faaliyetleri için iki büyük şirket alımı yapmak, Avrupa'da tüm bölgelerde satış ekipleri bulunan ve satışa dönük pazarlama programlarının uygulanmasından sorumlu bölgesel bir pazarlama ekibi oluşturmak ve yönetmek, ve art arada 6 yıl boyunca yeni ürünler aracılığıyla şirketin gelirlerinin %40'ından fazlasını sağlamak var. Global imalat yapılanmasında saygı göre ve başarılı bir lider olarak Colleen, Kennametal'deki kadın çalışanlara danışmanlık yardımında bulunmak için zaman ayırıyor.
 

 

Paylaş Tweet Paylaş
747 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM