E-Dergi SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Alkor Group Ar-Ge ve İnovasyon ile Büyümeye Devam Edecek

 

Alkor Group, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Onaylı Ar-Ge Merkezi Olmanın Verdiği Gururla, Dünya’da ve Türkiye’de Ar-Ge ve İnovasyon Kültürü İle  Büyümeye Devam Edecek  

 

1970 yılında 80 m2’lik alanda faaliyetine başlayan Alkor group, günümüzde 19000 m2’lik alanda müşterlerine hizmet vermeye devam etmektedir. Avrupa Asya, Afrika ve Amerika kıtalarına ihracat yapmaktadır. TAYSAD Üyesi olarak  ihracat artışına yönelik ülke ziyaretleri yapmaktadır. 

 
ALKOR GROUP, Dört fabrikası ile müşterilerine Kalıp Tasarım, Plastik Enjeksiyon, Pres Metal İşleme ve Sac İşlevleri, Otomasyon, Montaj ve Test Bölümleri ve Kalite Yönetimi ile istanbul’ da Beylikdüzü ve  Hadımköy’de, Bursa’da Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi’nde  hizmet vermektedir.
 
ALKOR GROUP, ISO 9001:2000, TS 16949:2002 kalite ve Ford Q1, ISO 14001 Çevre Yönetim, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi sertifikalarına sahiptir.
 
ALKOR GROUP, Otomotiv sektörü başta olmak üzere, telekomünikasyon, beyaz eşya sektörlerine  CNC, CAD tasarım, Mühendislik, CAM, Otomasyon teknolojileri konularında çalışmaktadır.  Ürünün Mühendislik Tasarımından, Seri İmalata alınmasına  kadar geçen her aşamayı kendi içerisinde gerçekleştiren Alkor Grup, müşterilerine 45 yılı aşkın bir süredir başarı ile hizmet etmektedir. 
 
ALKOR GROUP, Ocak 2017 itibarı ile T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı  Türkiye’nin 346. Ar-Ge Merkezi olma başarısını göstermiş ve  Alkor Group başarısına başarı katmıştır. Bu konuda Yönetim kurulu Başkanı Berç Darçin  ve Başkan Yrd. Alen Darçin ile ortak bir görüş açıklayarak; “ 47 yıllık bir marka olarak, çalıştığı alanlarda Türkiye’de ilklerden olmak bize her zaman  güç vermiştir. Türkiye’nin 346. Ar-Ge Merkezi olmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemize ve firmamıza hayırlara vesile olmasını dilerken, emeği geçen tüm çalışanlarımıza çok teşekkür ediyoruz.”  duygu ve düşüncelerini paylaştılar. 
 
Ar-Ge çalışmalarının temelinde İnovasyon kültürü olduğu bilinci ile çalışan Alkor Group , bunun bir göstergesi olarak TİM  tarafından düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftasına” üst düzey bir katılım göstererek,  gelecek ve bugünün teknolojik gelişmeleri hakkında geniş bilgi birikimi elde etmiştir. Bu bilgiler Alkor’un gelecek stratejilerine yansıtılmıştır. Bu konuda fikirlerini beyan eden Alkor Ar-Ge Müdürü Cavit Çınar Ar-Ge ve İnovasyon çalışmalarını bir bütün olarak gördüklerini ve şirketin her biriminin bu anlayış ile hareket ettiğini özellikle belirtmiştir. 
 
Ar-Ge Merkezi’nden sorumlu Alkor GMY Erol Divanyan da “ Ar-Ge Merkezi olmamızı, içimizde zaten var olan yenilikçiliğe ve katma değeri yüksek tasarımına dönük çalışmalarımızı destekleyici bir ödül olarak görüyoruz. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğimizden ne devletimizin ne de müşterilerimizin hiç şüphesi olmasın, herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz “ şeklinde duygularını ifade etti.
Paylaş Tweet Paylaş
8983 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM