SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
RTC-TEC Bağlantı Elemanları A.Ş. Yeni Binasında….

RTC artan iş hacmine paralel olarak, 2600 m2’lik üretim alanından Tuzla Deri OSB’de yeni yaptırdığı 13,000 m2’llk kendi fabrika binasına taşındı. 

 

Hızlı bağlantı elemanları sektöründe 20 yıl tecrübeli bir ekip ile hizmet veren RTC-TEC Bağlantı Elemanları A.Ş., “Türkiye’den Dünya’ya” sloganı ile ticaret ağını 5 kıtaya yaymış durumda. Üretiminin yüzde 90’ını yurt dışına ihraç eden firma; halen tüm Avrupa ülkeleri, Amerika kıtası, Afrika ve Uzak Doğu’da toplam 52 ülkeye ihracat yapıyor. Yurt içindeki marka bilinirliğini de güçlendiren Genel Müdür Kenan Ersözlü; “Yüzde 100 yerli üretim ile ülkemizdeki yabancı tekellerin hakimiyetini kırarak yerli firmalara büyük maliyet avantajı sağladık” şeklinde konuştu. Ersözlü; “6 yıl önce kurularak 5 kıtaya ihracat yapan firmamız emin adımlarla sektörde yerini aldı. RTC artan iş hacmine paralel olarak, 2600 m2’lik üretim alanından Tuzla Deri OSB’de yeni yaptırdığı 13,000 m2’llk kendi fabrika binasına taşındı. Ürünlerimiz için genel bir tanım yapmak gerekirse; akışkanlar için hızlı bağlantı elemanları (quick couplings) diyebiliriz. Bu ürünler; plastik enjeksiyon, plastik şişirme ve metal enjeksiyon kalıpları ile makine arasındaki soğutma sistemlerinin bağlantılarında kullanılan su kaplin grupları, pnömatik kaplin grupları, hidrolik kaplin gruplarıdır” dedi. Kalıp değiştirme süresinin ve hatalı bağlantı ihtimalinin önlenmesi için geliştirilen Manifold (çoklu bağlantı) grupları ile kalıp değiştirme zamanından tasarruf edilerek verimliliğin arttırılması sağlanmıştır. Bu ürünlere ilave olarak Avrupa’dan ithal ettiğimiz; 900C ve 1400C sıcaklıklarda ve yüksek basınçta (24 Bar) çalışan ve kelepçesiz takılıp kullanılabilen hortumların Avrupa dışındaki tüm Dünya ülkelerine satış yetkisini aldık. Ülkemizde de tek yetkili satıcısıyız. Müşterilerimizle satıcı – alıcı ilişkisinin dışında, çözüm ortağı şeklinde işbirliği yaparak çalışmaktayız. Sahip olduğumuz güçlü ArGe ekibimiz hizmet verdiğimiz firmaların talebi halinde onlarla ortak çalışmalar yapmakta ve onların özel ihtiyaçlarına özel çözümler üretmekteyiz. 

Paylaş Tweet Paylaş
709 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM