SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Wjx - Yeni Boyutlar ve Kesici Uç Kalitesi

Mitsubishi Materials, yakın zamanda piyasaya sürdüğü WJX serisi yüksek ilerleme freze kesicilerine 2 yeni boy ve yeni kesici uç kalitesi ekledi. WJX, çok çeşitli uygulamalarda kullanılabilirlik ve verimlilik sağlamak için çok işlevli olacak ve yüksek ilerleme hızlarında performans gösterebilecek şekilde tasarlanmıştır. Kullanım olanaklarını arttırmak için takıma 50 ve 52 mm’lik 2 adet daha küçük çap dahil edildi. 50 mm’lik çapa sahip model hem 3’lü hem de 4’lü diş tipinde üretildi. Ayrıca, WJX serisi uygulamalarının kullanım alanını genişletmek amacıyla, çelik ve paslanmaz çeliklerin yüksek performansla işlenmesi için yeni bir kesici uç kalitesi olan MC7020 eklenmiştir. CVD kaplı MC7020 kalitesi, yüksek hızlı kesme sırasında ortaya çıkan oyuntu aşınmasını önlemek ve özellikle yüksek verimli işleme koşullarında işlem stabilitesini sağlamak için tasarlanmıştır.

 

Modern yüksek verimli koşullarda kaba işleme ihtiyaçları için bu yeni kesicinin yüksek ilerleme hızı kapasitesi idealdir WJX yüksek kesme derinliklerinde ve darbeli işleme sırasında bile kesme sesini azaltmayı ve işleme istikrarını sağlar. Bunun nedeni kesici uç ile malzeme arasındaki ilk temas noktasında üretilen kesme direncini azaltma yeteneğidir. 

 

Kesici Uçlar
Komplike şekilli çift taraflı negatif dalma yüzeyli uçlar,mükemmel ekonomi, keskinlik artışı ve dayanıklılık sağlar. Eşsiz kesme kenarı geometrisi kısa talaşlar oluşturur ve kullanılabilirliği daha da arttırarak talaş sıkışmasını engellemeye çalışır. Yüksek ilerleme hızlarındaki yüklerin üstesinden gelmek için, arttırılmış kesici uç kalınlığı gerekli dayanıklılığı sağlar ve ani kırılmaları önlemeye yardımcı olur. Ayrıca kesici kenarın düz kısmı kesici uç boyunca uzanır maksimum kesme derinliklerinde bile yüksek ilerleme ile işlemeyi gerçekleştirir. Kesici ucun kalkmasını önleyen birbirine geçen geometri kullanılarak talaş cebi alanı boş bırakılmış ve bir baskı parçası kullanmaya gerek kalmadan istikrarlı sıkma sağlanmıştır. Ek olarak, birbirine geçen kesici uç cebi geometrisi kesme kuvvetlerinin emilmesine yardımcı olur. Ayrıca kesme kenarı kaba işlemede iyi yüzey kalitesi sağlayan küçük bir silici yüze sahiptir . Tüm kesici uçların geometrisi, geleneksel tek taraflı kesici uçların üstün özelliklerini sağlar. Şöyle ki iyi rampalama performansı ve keskinlik,aynı zamanda çift taraflı özelliğin sağlamlığı ve maliyet verimliliğini sağlamaktadır.
 

Kalite ve boyutlar
MC7020 mevcut beş farklı kesici uç kalitesini tamamlarken, yeni 50 ve 52 mm’lik çaplar, mevcut 63-160 mm aralığına eklenmiştir.

Paylaş Tweet Paylaş
572 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM