SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Boehlerit Türkiye Müşterileri ile Birlikte Avusturya’daydı

Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında talaşlı ve talaşsız imalat endüstrisine kullanılan sert metalleri üreten Boehlerit Türkiye, müşterilerini Avusturya’daki merkez firmasında ağırladı.

 

Düzenlenen gezide müşteriler üretim standartlarını yakından inceleme fırsatının yanı sıra hafta sonu boyunca güneşli bir havada Avusturya gezisinin tadını çıkardılar.

 

Global Pazarlama Müdürü açılış konuşmasında şunları dile getirdi;
“Dünya üzerinde 800 çalışanla dört üretim tesisine sahibiz ve her yıl ciromuzun yüzde 5 ‘ini olmazsa olmazımız olan Ar-Ge çalışmalarına ayırıyoruz Türkiye’deki merkezimiz Boehlerit Türkiye, 52 yıldır iç pazara sunduğu hizmetlerin yanı sıra İstanbul Boğazı’ndan 25 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir ve grubumuzun ikinci önemli üretim merkezi konumundadır.

 

Kurulduğumuz günden bu yana ağır sanayiye uygun sert metal ürünler üretiyor ve başta havacılık olmak üzere otomotiv, savunma, tekstil, ahşap ve hijyen ürünleri imalatına yönelik bir çok farklı sektöre hizmet veriyoruz. Siz değerli müşteriler, aslında her gün, doğrudan olmasa bile Boehlerit’in dokunduğu bir ürünle karşılaşıyorsunuz. Kullandığınız otomobil, bindiğiniz uçağı veya kullandığınız herhangi bir şeyi düşününce diyebiliriz ki: Boehlerit’le karşılaşmadan geçirdiğiniz tek bir gün bile yok.”

 

Programın devamında müşterilere takım ömrünü uzatan tornalama ve frezeleme yöntemleri hakkında teknik seminerler verildi. Seminer esnasında paylaşılan teorik bilgilerin geçerliliği, tesisin teknoloji merkezinde gerçekleşen demo kesimler ile gözler önüne serildi. 

 

Tüm üretim merkezi gezdirildi
Elbette en büyük üretim tesisi olan Kapfenberg’teki fabrikanın kapıları, Boehlerit Türkiye müşterilerine açıldı. Toz karbürün yüksek teknolojili pres tezgahlarında form verilmesi, ön sinter ve son sinter aşamaları, yüzey taşlamasının ardından son haline kavuşması, kalite kontrol süreçleri müşteriler tarafından bizzat gözlemlendi. Boehlerit 250 farklı reçetede toz karbürü merkez fabrikasında kendisi üretiyor olması müşterilerin ilgi odağı oldu. Boehlerit Kapfenberg’te ayda yaklaşık 150 ton karbür üretimi gerçekleşiyor ve buradan dünyaya dağıtılıyor.

 

Boehlerit ekibinden Türk Müşteri grubuna sürpriz aktivite
Seminerler ve fabrika gezisinin ardından Spielberg’deki Formula 1 yarışlarının yapıldığı Red Bull Ring ‘e götürülen müşteriler, temiz ve güneşli havada gerçekleşen gezinin ardından Go-kart yarışları ile hızlı sürüş keyfinin tadını çıkardılar. Bunun yanı sıra müşteriler F1 Yarışlarında önemli bir yere sahip olan tekerlek değiştirme tekniklerini deneyimleyerek keyifli anlar yaşadılar.

 

Avrupa’nın en önemli sanat  ve kültür merkezlerinden biri olan Viyana gezisi
Gezinin ikinci etabında, rehber eşliğinde panoramik şehir turu gerçekleştirildi ve Viyana tarih ve kültürünün en değerli özellikleri anlatıldı. Akşam yemeklerinde ise Viyana’nın en ünlü ve köklü restoranlarında zengin Avusturya mutfağının özel spesiyalleri müşterilere sunuldu.

 

Paylaş Tweet Paylaş
1093 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM