SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
STEELTEC, İstanbul ve Bursa’da Konferanslar Düzenledi
 
Schmolz Bickenbach Grubu’na dahil olan sektörünün öncü firmalarından Steeltec, Kozyatağı Hilton Otel’de ve Bursa Browne Plaza’da yeni çelik türleri ve çözümleri konulu konferanslar gerçekleştirdi.
 
Yoğun katılımın olduğu gözlemlenen etkinliklerde konuşan Steeltec Çelik A.Ş. Satış Müdürü Emre Kalaycıoğlu “Schmolz Bickenbach Grubu’na dahil bir fimayız, globalde 160 yıllık çelik tecrübesine sahip, 35 ülkede 85 temsilcilikle faaliyetlerini sürdüren çelik namına aklınıza gelen hemen her alanda üretim yapıyoruz. Bugün burada İsviçre’deki fabrikamızın ürettiği, otomotiv, makine ve hidrolik sektörlerine hız kazandıracak ve müşterilere işlerinde kolaylık sağlayacak ürünlerin tanıtımını yapmaktayız. İsviçre fabrikamızdan bir misafirimiz de burada ve bu misafirimizle beraber müşterilerimize bizim ürünlerimizi kullandıkları takdirde, işlerinde ne şekilde kolaylıklar ve çözümler sunabileceğimizi anlatan sunumlar yapıyoruz ve yeni ürünlerimizi tanıtıyoruz” dedi.
 
Konferans’a katılan Tiryaki Metal Fabrika Müdürü Ömer Kurt ise memnuniyetlerini Steeltec veya eski adıyla Schmolz Bickenbach ile uzun zamandır çalışıyoruz. Daha çok sementasyon çelikleri grubunda yoğun birlikteliğimiz var. Ekseriyetle de değiştirmiyoruz, çünkü malzemelerin kalitesi ve ömrü konusunda emin olmamız gerekiyor ve Steeltec bu konuda uzun zamandır bizi tatmin ediyor. Yeni nesil çeliklerde biz ETG 88’i kullandık. İşlem sırasında çok abartılı olmamakla birlikte kurşunlu veya kurşunsuz otomat tarzında işleme kabiliyetine sahip. Diş çekme delme olsun, prosesler olarak kısmi soğuk şekillendirme olsun parçadaki işlem süreleri ve takımlara yönelik hassasiyetler oldukça iyi durumda.
 
Malzemeler işlendikten sonra tekrar  ek işleme gerek kalmıyor. Bu yönden ETG 88’den çok memnunuz.’’ şeklinde belirtti.
 
Bursa’da gerçekleşen konferansta görüşme şansı yakaladığımız KOMSAN Ticaret Müdürü Taner Kul; “40 senelik bir firmayız, Steeltec ile 15 senedir çalışıyoruz. Piyasadaki birçok malzemeyle kıyasladığımız zaman takım sarfiyatları konusunda bize birçok iyileştirme sağladılar. Kalite konusunda zaten kendilerini ispatlamış bir firma oldukları için biz de onları tercih ediyoruz.” şeklinde konuştu.
 
Steeltec Çelik Isıl İşlem Müdürü Ali Biber; firmalarının ısıl işlem departmanı hakkında şöyle konuştu: “Takım çeliklerinin satışını desteklemek için ısıl işlem tesisimiz aslında 2007 yılında devreye alındı. Bu sektörde sıcak iş takım çelikleri, soğuk iş takım çelikleri, bir takım plastik kalıp çelikleri ve özel paslanmaz çeliklerin ısıl işlemlerini yapmaktayız. Aylık ortalama tonajımız şu anda 100 ton, yıllık ulaştığımız rakam ise 1200 ton civarında. Ürünler ortalama iki üç gün içerisinde müşterilerimize teslim edilmektedir. Bizim en temel amacımız müşterilere doğru malzeme kullanımını sağlayıp, doğru metodlarla onlara çözüm ortağı olabilmek.”
 
Burçak Metal firma sahibi Şaban Demiroğlu 18 yıldır sektörün içinde olduğunu belirtirken, 1999’dan bu yana Steel tec Çelik ile iş birlikteliklerinin olduğunu, Steeltec Çelik’in kalitesinin tartışılamayacağını ve kendi tedarikçileri arasında ilk sırada geldiğini söyledi.
 
Bosch Rexroth Satın Alma Departmanı’ndan Özge Kaba uzun yıllardır firma ile çalıştıklarını ve memnuniyetlerini belirtti.

 

İstanbul / 17 Şubat 2016                                                                                                          Bursa / 18 Şubat 2016

 

 

Paylaş Tweet Paylaş
3615 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM