SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Alseko Enerji Maktek Avrasya Fuarı’nda Ziyaretçileri ile Buluştu
Alseko Enerji, Türkiye’nin ve yurtdışından sektörün önde gelen firmaların katıldığı İstanbul’da gerçekleşen MAKTEK AVRASYA 2014 Fuarı’nda,  ziyaretçileri ile buluştu. Tüm gelişmelerin ve yeniliklerin bir arada görme fırsatı yakalanan fuarda;  Lazer makina üretiminde dünya devi SISMA’ nın Türkiye distiribütörü Alseko Enerji standına beklenilenden çok ilgi oldu. Çok sayıda makine satışının gerçekleşmesi ve makinalardan memnuniyet ile geri dönüşlerin olması ile Alseko, makinalarına olan güven ile lazer makinaları sektöründe de kendini kanıtladı.
 
Müşterilerinin talep ve beklentilerini , kaliteden ödün vermeden, hızlı, güvenli, ve sertifikalı ürünler ile karşılayarak, müşterileri ile buluşturmayı ilke edinen Alseko Enerji 100’lerce ziyaretçisi ile İstanbul’da buluştu. Dünya çapındaki bayilikleri ile hizmet vermekte olan SISMA ürünlerine ve lazer teknolojisine merakla yaklaşan üreticiler, İtalya’dan uzmanların ve firma sahibin de katılımıyla interaktif bir fuar atmosferinin yakalandı. Alseko Enerji lazer markalama, kaynak ve kesim makinalarını Türk piyasasına tanıtarak, sektördeki farklılığını ortaya koydu.
 
Sunulan hizmetlerin bilgisini tüm konuklar ile paylaşma fırsatı yakalayan Alseko Enerji standında, facebook adresinden Alseko Group sayfasını beğenenlere isme özel kalem kampanyası yürüterek standa olan ilgili artırdı. Aynı zamanda lazer markalama işlemlerini; firma logosu, ürün numarası gibi basit uygulamalar dışında kare kod, seri numarası gibi karışık bilgileri içeren yazıların da malzeme üzerinde oluşturulabildiğini uygulamalar yaparak makinanın kabiliyetleri sergiledi. Bunun yanı sıra, özellikle plastik kalıpçılarının tercih ettiği derin kazıma işlemi olarak tabir edilen markalama operasyonlarında yazım işlemlerinin hassas ve başarılı uygulamaları da konuklar ile paylaşıldı. Lazer teknolojisi ayrıca medikal uygulamalar ve gıda sektöründe kullanılan malzemelerin markalanmasında sağlık ve hijyen koşullarına tam uyumluluğu ile tartışmasız ilk tercihtir. 
 
İzlenebilirliğin gittikçe önem kazandığı günümüzde, kabiliyetleri yüksek bir markalama ile işlem sırasında sarf malzeme kullanmaması, yüksek yazım hızı ve yazım hassasiyeti diğer markalama yöntemleriyle kıyaslandığında lazerin en önemli avantajları arasındadır. 
 
MAKTEK AVRASYA 2014 Fuarı’nda Alseko Enerji, kalıp tamiri uygulamaları için özel olarak geliştirilmiş SWA-150 / 300 model kaynak makinelerinin hareket kabiliyetini, otomatik kaynak yapabildiği program özelliklerini ziyaretçiler ile paylaşarak, kaynak tamir uygulamalarında lazer kaynağın başarılı yönlerini ortaya koydu. Uygulamalar sırasında kalıp Uddeholm STAVAX, NIMAX ve DIEVER kaynak teli kullanılır ve bu sayede kaynak işlemi sonrasında kaynak yüzeyinde ilave bir yüzey sertleştirme işlemine gerek kalmaz. Lazer yönteminin bu noktada öne çıkan bir diğer özelliği de kaynak bölgesindeki düşük termal etkisi ile malzemede kompozisyon değişimi ve malzeme çarpılması gerçekleşmediğinden ana malzemeyle bütün ve homojen yeni bir yapı elde edilmiş olmasıdır. 
 
Sektörün önde gelen tüm fuarlarına büyük bir motivasyonla katılan, her zaman yenilikçi olmayı kendine ilke edinerek, daima atılımcı bir politika izleyen Alseko Enerji aynı motivasyonla sektördeki yerini korumayı misyon edindiğini tüm ziyaretçileri ile paylaşma fırsatı yakaladı.
 
Paylaş Tweet Paylaş
1056 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM